Nissan Leaf vs Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 wygrywa 7 do 3

Największe różnice: Bateria — Nissan Leaf 75 kWh, Peugeot E-3008 96,9 kWh · Zużycie — Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km, Peugeot E-3008 17,1 kWh/100 km · Bagażnik — Nissan Leaf 437 l, Peugeot E-3008 520 l.

Nissan Leaf

Nissan Leaf trzeciej generacji to crossover z segmentu C, w roczniku 2026 w dwóch wariantach: zasięg WLTP od 451 do 622 km.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 497 do 698 km, moc od 213 do 325 KM.

Profil na tle rynku: Nissan Leaf vs Peugeot E-3008

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Nissan Leaf czy Peugeot E-3008 — kto wygrywa w czym

Peugeot E-3008 wygrywa 7 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPeugeot E-3008 +76 km
    Nissan Leaf
    622
    Peugeot E-3008
    698
  • Bateria kWhPeugeot E-3008 +21,9 kWh
    Nissan Leaf
    75
    Peugeot E-3008
    96,9
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −3,3 kWh/100 km
    Nissan Leaf
    13,8
    Peugeot E-3008
    17,1
  • Moc KMPeugeot E-3008 +14 KM
    Nissan Leaf
    217
    Peugeot E-3008
    231
  • 0–100 km/h ↓ sNissan Leaf −1,1 s
    Nissan Leaf
    7,6
    Peugeot E-3008
    8,7
  • Prędkość maks. km/hPeugeot E-3008 +10 km/h
    Nissan Leaf
    160
    Peugeot E-3008
    170
  • Ładowanie DC kWPeugeot E-3008 +10 kW
    Nissan Leaf
    150
    Peugeot E-3008
    160
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Nissan Leaf
    11
    Peugeot E-3008
    11
  • Ładowanie ↓ minPeugeot E-3008 −3 min
    Nissan Leaf
    30
    Peugeot E-3008
    27
  • Masa ↓ kgNissan Leaf −283 kg
    Nissan Leaf
    1883
    Peugeot E-3008
    2166
  • Bagażnik lPeugeot E-3008 +83 l
    Nissan Leaf
    437
    Peugeot E-3008
    520

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Nissan Leaf vs Peugeot E-3008

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Nissan Leaf vs Peugeot E-3008
Kluczowe parametry Nissan Leaf
75 kWh
Peugeot E-3008
230 Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP622 km698 kmPeugeot +76 km
Bateria75 kWh96,9 kWhPeugeot +21,9 kWh
Zużycie ↓13,8 kWh/100 km17,1 kWh/100 kmNissan −3,3 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW160 kWPeugeot +10 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 20–80% ↓30 min27 minPeugeot −3 min
Zasięg na minutę ładowania12,4 km/min15,5 km/minPeugeot +3,1 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc217 KM231 KMPeugeot +14 KM
0–100 km/h ↓7,6 s8,7 sNissan −1,1 s
Prędkość maks.160 km/h170 km/hPeugeot +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1883 kg2166 kgNissan −283 kg
Bagażnik437 l520 lPeugeot +83 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4350 mm4542 mmPeugeot +192 mm
Szerokość1810 mm1895 mmPeugeot +85 mm
Wysokość1550 mm1641 mmPeugeot +91 mm
Rozstaw osi2690 mm2739 mmPeugeot +49 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Nissan Leaf

Koszt na 100 km4,14
Miesięcznie52
Rocznie621

Peugeot E-3008

Koszt na 100 km5,13
Miesięcznie64
Rocznie770

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Nissan Leaf

Peugeot E-3008

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Nissan Leaf czy Peugeot E-3008?

Dalej jedzie Peugeot E-3008: 698 km WLTP wobec 622 km, jakie podaje Nissan Leaf. Różnica to 76 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Peugeot E-3008: 520 l wobec 437 l w Nissan Leaf. Różnica to 83 l.

Który ładuje się szybciej?

Nissan Leaf przyjmuje do 150 kW mocy stałoprądowej, Peugeot E-3008 — do 160 kW. Ładowanie od 20 do 80% zajmuje odpowiednio 30 i 27 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Nissan Leaf: 13,8 kWh/100 km wobec 17,1 kWh/100 km w Peugeot E-3008. Przy 15000 km rocznie to różnica 495 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.