Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq

Škoda Elroq wygrywa 6 do 3

Największe różnice: 0–100 km/h — Peugeot E-3008 8,7 s, Škoda Elroq 6,2 s · Moc — Peugeot E-3008 231 KM, Škoda Elroq 299 KM · Bateria — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 497 do 698 km, moc od 213 do 325 KM.

Škoda Elroq

Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Peugeot E-3008 czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym

Škoda Elroq wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPeugeot E-3008 +122 km
    Peugeot E-3008
    698
    Škoda Elroq
    576
  • Bateria kWhPeugeot E-3008 +19,9 kWh
    Peugeot E-3008
    96,9
    Škoda Elroq
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,6 kWh/100 km
    Peugeot E-3008
    17,1
    Škoda Elroq
    15,5
  • Moc KMŠkoda Elroq +68 KM
    Peugeot E-3008
    231
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −2,5 s
    Peugeot E-3008
    8,7
    Škoda Elroq
    6,2
  • Prędkość maks. km/hŠkoda Elroq +10 km/h
    Peugeot E-3008
    170
    Škoda Elroq
    180
  • Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +5 kW
    Peugeot E-3008
    160
    Škoda Elroq
    165
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Peugeot E-3008
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Masa ↓ kgŠkoda Elroq −34 kg
    Peugeot E-3008
    2166
    Škoda Elroq
    2132
  • Bagażnik lPeugeot E-3008 +50 l
    Peugeot E-3008
    520
    Škoda Elroq
    470

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq
Kluczowe parametry Peugeot E-3008
230 Long Range
Škoda Elroq
85x
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP698 km576 kmPeugeot +122 km
Bateria96,9 kWh77 kWhPeugeot +19,9 kWh
Zużycie ↓17,1 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −1,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW165 kWŠkoda +5 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠27 min 20–80%29 min 10–80%2 min
Zasięg na minutę ładowania15,5 km/min13,9 km/minPeugeot +1,6 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc231 KM299 KMŠkoda +68 KM
0–100 km/h ↓8,7 s6,2 sŠkoda −2,5 s
Prędkość maks.170 km/h180 km/hŠkoda +10 km/h
NapędFWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2166 kg2132 kgŠkoda −34 kg
Bagażnik520 l470 lPeugeot +50 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4542 mm4488 mmPeugeot +54 mm
Szerokość1895 mm1884 mmPeugeot +11 mm
Wysokość1641 mm1620 mmPeugeot +21 mm
Rozstaw osi2739 mm2766 mmŠkoda +27 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Peugeot E-3008

Koszt na 100 km5,13
Miesięcznie64
Rocznie770

Škoda Elroq

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Peugeot E-3008

Škoda Elroq

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Peugeot E-3008 czy Škoda Elroq?

Dalej jedzie Peugeot E-3008: 698 km WLTP wobec 576 km, jakie podaje Škoda Elroq. Różnica to 122 km.

Czym różni się napęd Peugeot E-3008 i Škoda Elroq?

Peugeot E-3008 ma napęd FWD i 231 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.

Który ładuje się szybciej?

Peugeot E-3008 przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Škoda Elroq — do 165 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Škoda Elroq: 15,5 kWh/100 km wobec 17,1 kWh/100 km w Peugeot E-3008. Przy 15000 km rocznie to różnica 240 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.