Škoda Elroq vs Volvo EX40

Škoda Elroq wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Ładowanie DC — Škoda Elroq 165 kW, Volvo EX40 200 kW · Moc — Škoda Elroq 299 KM, Volvo EX40 252 KM · 0–100 km/h — Škoda Elroq 6,2 s, Volvo EX40 7,3 s.

Škoda Elroq

Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Volvo EX40

Volvo EX40 to crossover w segmencie C dostępny w czterech wariantach napędu, oferujący zasięg do 574 km oraz przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,6 s.

Profil na tle rynku: Škoda Elroq vs Volvo EX40

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Škoda Elroq czy Volvo EX40 — kto wygrywa w czym

Škoda Elroq wygrywa 5 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmŠkoda Elroq +2 km
    Škoda Elroq
    576
    Volvo EX40
    574
  • Bateria kWhVolvo EX40 +5 kWh
    Škoda Elroq
    77
    Volvo EX40
    82
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,1 kWh/100 km
    Škoda Elroq
    15,5
    Volvo EX40
    16,6
  • Moc KMŠkoda Elroq +47 KM
    Škoda Elroq
    299
    Volvo EX40
    252
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,1 s
    Škoda Elroq
    6,2
    Volvo EX40
    7,3
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Škoda Elroq
    180
    Volvo EX40
    180
  • Ładowanie DC kWVolvo EX40 +35 kW
    Škoda Elroq
    165
    Volvo EX40
    200
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Škoda Elroq
    11
    Volvo EX40
    11
  • Ładowanie ↓ minVolvo EX40 −1 min
    Škoda Elroq
    29
    Volvo EX40
    28
  • Masa ↓ kgVolvo EX40 −132 kg
    Škoda Elroq
    2132
    Volvo EX40
    2000
  • Bagażnik lŠkoda Elroq +60 l
    Škoda Elroq
    470
    Volvo EX40
    410

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Škoda Elroq vs Volvo EX40

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Škoda Elroq vs Volvo EX40
Kluczowe parametry Škoda Elroq
85x
Volvo EX40
Single Motor Extended Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP576 km574 kmŠkoda +2 km
Bateria77 kWh82 kWhVolvo +5 kWh
Zużycie ↓15,5 kWh/100 km16,6 kWh/100 kmŠkoda −1,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC165 kW200 kWVolvo +35 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓29 min28 minVolvo −1 min
Zasięg na minutę ładowania13,9 km/min14,3 km/minVolvo +0,4 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc299 KM252 KMŠkoda +47 KM
0–100 km/h ↓6,2 s7,3 sŠkoda −1,1 s
Prędkość maks.180 km/h180 km/hBez różnicy
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2132 kg2000 kgVolvo −132 kg
Bagażnik470 l410 lŠkoda +60 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Škoda
Długość4488 mm4440 mmŠkoda +48 mm
Szerokość1884 mm1873 mmŠkoda +11 mm
Wysokość1620 mm1647 mmVolvo +27 mm
Rozstaw osi2766 mm2702 mmŠkoda +64 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Škoda Elroq

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Volvo EX40

Koszt na 100 km4,98
Miesięcznie62
Rocznie747

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Škoda Elroq

Volvo EX40

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Dlaczego Volvo EX40 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Škoda Elroq?

Volvo EX40 wozi 82 kWh i przejeżdża 574 km, a Škoda Elroq z baterią 77 kWh — 576 km. Decyduje zużycie energii: 16,6 wobec 15,5 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Škoda Elroq i Volvo EX40?

Škoda Elroq ma napęd AWD i 299 KM. Volvo EX40 ma RWD i 252 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Škoda Elroq — jego bateria 77 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Volvo EX40 z baterią 82 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Škoda Elroq: 470 l wobec 410 l w Volvo EX40. Różnica to 60 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.