Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Remis 4 do 4
Największe różnice: Masa — Peugeot E-3008 2166 kg, Renault Scenic 1911 kg · 0–100 km/h — Peugeot E-3008 8,7 s, Renault Scenic 7,9 s · Bateria — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Renault Scenic 89 kWh.
Peugeot E-3008
Peugeot E-3008 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 497 do 698 km, moc od 213 do 325 KM.
Renault Scenic
Elektryczny SUV w segmencie C, oferujący dwa warianty baterii o zasięgu do 642 km WLTP.
Profil na tle rynku: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Peugeot E-3008230 Long Range
Renault ScenicLong Range 89 kWh
Peugeot E-3008 czy Renault Scenic — kto wygrywa w czym
Remis 4 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmPeugeot E-3008 +56 km
- Bateria kWhPeugeot E-3008 +7,9 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −0,3 kWh/100 km
- Moc KMPeugeot E-3008 +13 KM
- 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,8 s
- Prędkość maks. km/hBez różnicy
- Ładowanie DC kWPeugeot E-3008 +10 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgRenault Scenic −255 kg
- Bagażnik lRenault Scenic +25 l
Dane techniczne: Peugeot E-3008 vs Renault Scenic
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | 230 Long Range | Renault ScenicLong Range 89 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 698 km | 642 km | Peugeot +56 km |
| Bateria | 96,9 kWh | 89 kWh | Peugeot +7,9 kWh |
| Zużycie ↓ | 17,1 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Renault −0,3 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 160 kW | 150 kW | Peugeot +10 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 27 min 20–80% | 28 min 15–80% | 1 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 15,5 km/min | 14,9 km/min | Peugeot +0,6 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 231 KM | 218 KM | Peugeot +13 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 8,7 s | 7,9 s | Renault −0,8 s |
| Prędkość maks. | 170 km/h | 170 km/h | Bez różnicy |
| Napęd | FWD | FWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2166 kg | 1911 kg | Renault −255 kg |
| Bagażnik | 520 l | 545 l | Renault +25 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4542 mm | 4470 mm | Peugeot +72 mm |
| Szerokość | 1895 mm | 1864 mm | Peugeot +31 mm |
| Wysokość | 1641 mm | 1571 mm | Peugeot +70 mm |
| Rozstaw osi | 2739 mm | 2785 mm | Renault +46 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Peugeot E-3008
Renault Scenic
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Peugeot E-3008
Renault Scenic
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Peugeot E-3008 czy Renault Scenic?
Dalej jedzie Peugeot E-3008: 698 km WLTP wobec 642 km, jakie podaje Renault Scenic. Różnica to 56 km.
Który ładuje się szybciej?
Peugeot E-3008 przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Renault Scenic — do 150 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



