Jeep Compass vs Renault Scenic

Jeep Compass wygrywa 6 do 3

Największe różnice: Masa — Jeep Compass 2160 kg, Renault Scenic 1911 kg · Bateria — Jeep Compass 96,3 kWh, Renault Scenic 89 kWh · Ładowanie DC — Jeep Compass 160 kW, Renault Scenic 150 kW.

Jeep Compass

Jeep Compass to SUV z segmentu C w trzech wariantach elektrycznych: zasięg WLTP od 500 do 674 km, moc od 213 do 375 KM.

Renault Scenic

Elektryczny SUV w segmencie C, oferujący dwa warianty baterii o zasięgu do 642 km WLTP.

Profil na tle rynku: Jeep Compass vs Renault Scenic

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Jeep Compass czy Renault Scenic — kto wygrywa w czym

Jeep Compass wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmJeep Compass +32 km
    Jeep Compass
    674
    Renault Scenic
    642
  • Bateria kWhJeep Compass +7,3 kWh
    Jeep Compass
    96,3
    Renault Scenic
    89
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −1 kWh/100 km
    Jeep Compass
    17,8
    Renault Scenic
    16,8
  • Moc KMJeep Compass +13 KM
    Jeep Compass
    231
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sRenault Scenic −0,4 s
    Jeep Compass
    8,3
    Renault Scenic
    7,9
  • Prędkość maks. km/hJeep Compass +10 km/h
    Jeep Compass
    180
    Renault Scenic
    170
  • Ładowanie DC kWJeep Compass +10 kW
    Jeep Compass
    160
    Renault Scenic
    150
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Jeep Compass
    11
    Renault Scenic
    11
  • Masa ↓ kgRenault Scenic −249 kg
    Jeep Compass
    2160
    Renault Scenic
    1911
  • Bagażnik lJeep Compass +5 l
    Jeep Compass
    550
    Renault Scenic
    545

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Jeep Compass vs Renault Scenic

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Jeep Compass vs Renault Scenic
Kluczowe parametry Jeep Compass
Long Range FWD (96,3 kWh)
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP674 km642 kmJeep +32 km
Bateria96,3 kWh89 kWhJeep +7,3 kWh
Zużycie ↓17,8 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmRenault −1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW150 kWJeep +10 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠27 min 20–80%28 min 15–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania15 km/min14,9 km/minJeep +0,1 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc231 KM218 KMJeep +13 KM
0–100 km/h ↓8,3 s7,9 sRenault −0,4 s
Prędkość maks.180 km/h170 km/hJeep +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓2160 kg1911 kgRenault −249 kg
Bagażnik550 l545 lJeep +5 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Renault
Długość4548 mm4470 mmJeep +78 mm
Szerokość1936 mm1864 mmJeep +72 mm
Wysokość1657 mm1571 mmJeep +86 mm
Rozstaw osi2795 mm2785 mmJeep +10 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Jeep Compass

Koszt na 100 km5,34
Miesięcznie67
Rocznie801

Renault Scenic

Koszt na 100 km5,04
Miesięcznie63
Rocznie756

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Jeep Compass

Renault Scenic

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Jeep Compass czy Renault Scenic?

Dalej jedzie Jeep Compass: 674 km WLTP wobec 642 km, jakie podaje Renault Scenic. Różnica to 32 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Renault Scenic — jego bateria 89 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Jeep Compass z baterią 96,3 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Jeep Compass przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Renault Scenic — do 150 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Renault Scenic: 16,8 kWh/100 km wobec 17,8 kWh/100 km w Jeep Compass. Przy 15000 km rocznie to różnica 150 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.