Nissan Leaf vs Škoda Elroq

Škoda Elroq wygrywa 6 do 3

Największe różnice: Moc — Nissan Leaf 217 KM, Škoda Elroq 299 KM · 0–100 km/h — Nissan Leaf 7,6 s, Škoda Elroq 6,2 s · Masa — Nissan Leaf 1883 kg, Škoda Elroq 2132 kg.

Nissan Leaf

Nissan Leaf trzeciej generacji to crossover z segmentu C, w roczniku 2026 w dwóch wariantach: zasięg WLTP od 451 do 622 km.

Škoda Elroq

Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Nissan Leaf vs Škoda Elroq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Nissan Leaf czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym

Škoda Elroq wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmNissan Leaf +46 km
    Nissan Leaf
    622
    Škoda Elroq
    576
  • Bateria kWhŠkoda Elroq +2 kWh
    Nissan Leaf
    75
    Škoda Elroq
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −1,7 kWh/100 km
    Nissan Leaf
    13,8
    Škoda Elroq
    15,5
  • Moc KMŠkoda Elroq +82 KM
    Nissan Leaf
    217
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,4 s
    Nissan Leaf
    7,6
    Škoda Elroq
    6,2
  • Prędkość maks. km/hŠkoda Elroq +20 km/h
    Nissan Leaf
    160
    Škoda Elroq
    180
  • Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +15 kW
    Nissan Leaf
    150
    Škoda Elroq
    165
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Nissan Leaf
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Masa ↓ kgNissan Leaf −249 kg
    Nissan Leaf
    1883
    Škoda Elroq
    2132
  • Bagażnik lŠkoda Elroq +33 l
    Nissan Leaf
    437
    Škoda Elroq
    470

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Nissan Leaf vs Škoda Elroq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Nissan Leaf vs Škoda Elroq
Kluczowe parametry Nissan Leaf
75 kWh
Škoda Elroq
85x
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP622 km576 kmNissan +46 km
Bateria75 kWh77 kWhŠkoda +2 kWh
Zużycie ↓13,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmNissan −1,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW165 kWŠkoda +15 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠30 min 20–80%29 min 10–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania12,4 km/min13,9 km/minŠkoda +1,5 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc217 KM299 KMŠkoda +82 KM
0–100 km/h ↓7,6 s6,2 sŠkoda −1,4 s
Prędkość maks.160 km/h180 km/hŠkoda +20 km/h
NapędFWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1883 kg2132 kgNissan −249 kg
Bagażnik437 l470 lŠkoda +33 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4350 mm4488 mmŠkoda +138 mm
Szerokość1810 mm1884 mmŠkoda +74 mm
Wysokość1550 mm1620 mmŠkoda +70 mm
Rozstaw osi2690 mm2766 mmŠkoda +76 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Nissan Leaf

Koszt na 100 km4,14
Miesięcznie52
Rocznie621

Škoda Elroq

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Nissan Leaf

Škoda Elroq

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Nissan Leaf czy Škoda Elroq?

Dalej jedzie Nissan Leaf: 622 km WLTP wobec 576 km, jakie podaje Škoda Elroq. Różnica to 46 km.

Dlaczego Škoda Elroq ma większą baterię, a jedzie krócej niż Nissan Leaf?

Škoda Elroq wozi 77 kWh i przejeżdża 576 km, a Nissan Leaf z baterią 75 kWh — 622 km. Decyduje zużycie energii: 15,5 wobec 13,8 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Nissan Leaf i Škoda Elroq?

Nissan Leaf ma napęd FWD i 217 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.

Który jest mocniejszy — Nissan Leaf czy Škoda Elroq?

Mocniejszy jest Škoda Elroq: 299 KM wobec 217 KM, jakie ma Nissan Leaf. Różnica to 82 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.