Nissan Leaf vs Xpeng L03
Nissan Leaf wygrywa 5 do 4
Największe różnice: Ładowanie DC — Nissan Leaf 150 kW, Xpeng L03 236 kW · Zasięg WLTP — Nissan Leaf 622 km, Xpeng L03 520 km · Bagażnik — Nissan Leaf 437 l, Xpeng L03 367 l.
Nissan Leaf
Nissan Leaf trzeciej generacji to crossover z segmentu C, w roczniku 2026 w dwóch wariantach: zasięg WLTP od 451 do 622 km.
Xpeng L03
Xpeng L03 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 440 do 520 km, moc od 222 do 431 KM.
Profil na tle rynku: Nissan Leaf vs Xpeng L03
Nissan Leaf75 kWh
Xpeng L03Long Range RWD
Nissan Leaf czy Xpeng L03 — kto wygrywa w czym
Nissan Leaf wygrywa 5 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmNissan Leaf +102 km
- Bateria kWhNissan Leaf +3,8 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −2,2 kWh/100 km
- Moc KMXpeng L03 +32 KM
- 0–100 km/h ↓ sXpeng L03 −1 s
- Prędkość maks. km/hXpeng L03 +20 km/h
- Ładowanie DC kWXpeng L03 +86 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgNissan Leaf −57 kg
- Bagażnik lNissan Leaf +70 l
Dane techniczne: Nissan Leaf vs Xpeng L03
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Nissan Leaf75 kWh | Xpeng L03Long Range RWD | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 622 km | 520 km | Nissan +102 km |
| Bateria | 75 kWh | 71,2 kWh | Nissan +3,8 kWh |
| Zużycie ↓ | 13,8 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Nissan −2,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 150 kW | 236 kW | Xpeng +86 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 30 min 20–80% | 20 min 10–80% | 10 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 12,4 km/min | 18,2 km/min | Xpeng +5,8 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 217 KM | 249 KM | Xpeng +32 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,6 s | 6,6 s | Xpeng −1 s |
| Prędkość maks. | 160 km/h | 180 km/h | Xpeng +20 km/h |
| Napęd | FWD | RWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1883 kg | 1940 kg | Nissan −57 kg |
| Bagażnik | 437 l | 367 l | Nissan +70 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4350 mm | 4650 mm | Xpeng +300 mm |
| Szerokość | 1810 mm | 1920 mm | Xpeng +110 mm |
| Wysokość | 1550 mm | 1600 mm | Xpeng +50 mm |
| Rozstaw osi | 2690 mm | 2850 mm | Xpeng +160 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Nissan Leaf
Xpeng L03
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Nissan Leaf
Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Kia EV3
Nissan Leafvs
Renault Megane E-Tech
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Leapmotor B10
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
MG S5 EV
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Volkswagen ID.3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Audi Q4 Sportback e-tron
Xpeng L03vs
BMW iX2
Xpeng L03vs
BYD Atto 3
Xpeng L03vs
Škoda Elroq
Xpeng L03vs
Audi Q4 Sportback e-tronCzęste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Nissan Leaf czy Xpeng L03?
Dalej jedzie Nissan Leaf: 622 km WLTP wobec 520 km, jakie podaje Xpeng L03. Różnica to 102 km.
Czym różni się napęd Nissan Leaf i Xpeng L03?
Nissan Leaf ma napęd FWD i 217 KM. Xpeng L03 ma RWD i 249 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Nissan Leaf: 437 l wobec 367 l w Xpeng L03. Różnica to 70 l.
Który ładuje się szybciej?
Nissan Leaf przyjmuje do 150 kW mocy stałoprądowej, Xpeng L03 — do 236 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.