Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Alpine A290 wygrywa 6 do 2

Największe różnice: Moc — Alpine A290 180 KM, Citroën ë-C3 113 KM · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Citroën ë-C3 11 s · Zasięg WLTP — Alpine A290 380 km, Citroën ë-C3 320 km.

Alpine A290

Alpine A290 to elektryczny hatchback segmentu B, oferujący dwa warianty napędu o mocy od 180 KM do 220 KM.

Citroën ë-C3

Citroën ë-C3 to elektryczny hatchback segmentu B dostępny w dwóch wariantach baterii o różnym zasięgu i parametrach ładowania.

Profil na tle rynku: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Alpine A290 czy Citroën ë-C3 — kto wygrywa w czym

Alpine A290 wygrywa 6 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmAlpine A290 +60 km
    Alpine A290
    380
    Citroën ë-C3
    320
  • Bateria kWhAlpine A290 +8 kWh
    Alpine A290
    52
    Citroën ë-C3
    44
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmCitroën ë-C3 −0,3 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Citroën ë-C3
    15,5
  • Moc KMAlpine A290 +67 KM
    Alpine A290
    180
    Citroën ë-C3
    113
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −3,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Citroën ë-C3
    11
  • Prędkość maks. km/hAlpine A290 +25 km/h
    Alpine A290
    160
    Citroën ë-C3
    135
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Alpine A290
    100
    Citroën ë-C3
    100
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Alpine A290
    11
    Citroën ë-C3
    11
  • Masa ↓ kgCitroën ë-C3 −83 kg
    Alpine A290
    1483
    Citroën ë-C3
    1400
  • Bagażnik lAlpine A290 +16 l
    Alpine A290
    326
    Citroën ë-C3
    310

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Alpine A290 vs Citroën ë-C3

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Alpine A290 vs Citroën ë-C3
Kluczowe parametry Alpine A290
GT
Citroën ë-C3
Electric 113
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP380 km320 kmAlpine +60 km
Bateria52 kWh44 kWhAlpine +8 kWh
Zużycie ↓15,8 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmCitroën −0,3 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW100 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠30 min 15–80%26 min 20–80%4 min
Zasięg na minutę ładowania8,2 km/min7,4 km/minAlpine +0,8 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc180 KM113 KMAlpine +67 KM
0–100 km/h ↓7,4 s11 sAlpine −3,6 s
Prędkość maks.160 km/h135 km/hAlpine +25 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1483 kg1400 kgCitroën −83 kg
Bagażnik326 l310 lAlpine +16 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość3997 mm4015 mmCitroën +18 mm
Szerokość1823 mm1755 mmAlpine +68 mm
Wysokość1512 mm1577 mmCitroën +65 mm
Rozstaw osi2534 mm2540 mmCitroën +6 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Alpine A290

Koszt na 100 km4,74
Miesięcznie59
Rocznie711

Citroën ë-C3

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Alpine A290

Citroën ë-C3

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Alpine A290 czy Citroën ë-C3?

Dalej jedzie Alpine A290: 380 km WLTP wobec 320 km, jakie podaje Citroën ë-C3. Różnica to 60 km.

Który jest mocniejszy — Alpine A290 czy Citroën ë-C3?

Mocniejszy jest Alpine A290: 180 KM wobec 113 KM, jakie ma Citroën ë-C3. Różnica to 67 KM.

Który ładuje się szybciej?

Alpine A290 przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Citroën ë-C3 — do 100 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.