Alpine A290

Dostępne w Polsce
Długość
3997 mm
Wysokość
1512 mm
Rozstaw osi
2534 mm
364–380 km
Zasięg WLTP
52 kWh
Bateria
100 kW
Ładowanie DC

Oceń to autoDodaj swój pomiar

Alpine A290 to elektryczny hatchback segmentu B, oferujący dwa warianty napędu o mocy od 180 KM do 220 KM.

Alpine A290 to samochód typu hatchback z segmentu B, produkowany od 2024 roku. Pojazd wyposażony jest w bagażnik o pojemności 326 l.

Model jest oferowany z dwoma zestawami osiągów. Wersja GT posiada baterię o pojemności 52 kWh, zapewnia zasięg WLTP 380 km oraz moc 180 KM. Wersja GTS wykorzystuje baterię o pojemności 52 kWh, oferując zasięg WLTP 364 km i moc 220 KM. Oba warianty posiadają napęd na przednią oś (FWD).

W obu wersjach ładowanie DC z mocą 100 kW od 15% do 80% trwa 30 min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi odpowiednio 7,4 s dla wersji GT oraz 6,4 s dla wersji GTS, a prędkość maksymalna osiąga 160 km/h oraz 170 km/h.

Czym różnią się warianty

GT380 Najlepsza wartość
GTS364
GT180
GTS220 Najlepsza wartość
0–100 km/h (s, mniej=lepiej)
GT7,4
GTS6,4 Najlepsza wartość
Prędkość maks. (km/h)
GT160
GTS170 Najlepsza wartość
Masa (kg, mniej=lepiej)
GT1483
GTS1479 Najlepsza wartość
Wspólne dla wszystkich wariantów
Wspólne dla wszystkich wariantów
NapędFWD
Bateria52 kWh
Ładowanie DC100 kW
Ładowanie AC11 kW
Ładowanie 15–80%30 min
Bagażnik326 l

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.

Dokąd dojedziesz

  1. Warszawastart
  2. Lublin170 km
  3. Kraków300 km
  4. Berlin580 km
  5. Wiedeń700 km
  6. Budapeszt890 km

Zasięg WLTP 380 kmWariant o najkrótszym zasięgu 364 km

Najdalej w zasięgu: Kraków (300 km).

Zasięg według WLTP, czyli w idealnych warunkach. Zimą licz około 70% zasięgu WLTP. Odległości drogowe według OpenStreetMap.

Zasięg realny vs WLTP

WLTP mierzy się w laboratorium. Tu są pomiary kierowców — z zimy, z trasy, z miasta.

Nikt jeszcze nie zgłosił realnego zasięgu tego auta. Możesz być pierwszy.

Producent podaje 380 km. Ile przejeżdżasz naprawdę?

Pora roku
Typ jazdy

Pomiary są anonimowe — nie zbieramy danych osobowych ani komentarzy.

Oceny użytkowników

Brak ocen — oceń to auto jako pierwszy.

Oceń to auto

Twoja ocena

Oceny są anonimowe. Nie zbieramy komentarzy ani danych osobowych.

Kalkulator kosztu energii

Policz, ile kosztuje jazda tym autem. Podaj cenę energii i roczny przebieg.

Koszt na 100 km4,74
Miesięcznie59
Rocznie711

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Porównaj z rywalami w klasie

Podobne modele w tej klasie

Recenzje wideo

Najczęstsze pytania

Jaki zasięg ma Alpine A290?

Alpine A290 ma zasięg do 364–380 km w cyklu WLTP.

Jaką baterię ma Alpine A290?

Pojemność baterii w Alpine A290 to 52 kWh.

Ile mocy ma Alpine A290?

Alpine A290 osiąga moc 180–220 KM.

Jak szybko ładuje się Alpine A290?

Alpine A290 ładuje się prądem stałym (DC) z mocą do 100 kW, a naładowanie od 15 do 80% zajmuje około 30 min.

Jakim typem auta jest Alpine A290?

Alpine A290 to Hatchback segmentu B z napędem elektrycznym.

Czy Alpine A290 jest dostępny w Polsce?

Tak, Alpine A290 jest dostępny w Polsce.

Z jakimi autami porównać Alpine A290?

Najbliżsi rywale w tej samej klasie to Mini Cooper Electric, Nissan Micra, Opel Corsa Electric, Renault 5 E-Tech, Peugeot e-208, Volkswagen ID. Polo — porównanie parametrów znajdziesz w EVArenie.

Źródła danych