Alpine A290 vs Opel Corsa Electric
Alpine A290 wygrywa 5 do 3
Największe różnice: Bagażnik — Alpine A290 326 l, Opel Corsa Electric 267 l · Moc — Alpine A290 180 KM, Opel Corsa Electric 156 KM · Zasięg WLTP — Alpine A290 380 km, Opel Corsa Electric 429 km.
Alpine A290
Alpine A290 to elektryczny hatchback segmentu B, oferujący dwa warianty napędu o mocy od 180 KM do 220 KM.
Opel Corsa Electric
Opel Corsa Electric to elektryczny hatchback segmentu B: zasięg 357–429 km WLTP i moc od 136 do 281 KM w sportowej wersji GSE.
Profil na tle rynku: Alpine A290 vs Opel Corsa Electric
Alpine A290 czy Opel Corsa Electric — kto wygrywa w czym
Alpine A290 wygrywa 5 do 3
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmOpel Corsa Electric +49 km
- Bateria kWhAlpine A290 +1 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmOpel Corsa Electric −1,6 kWh/100 km
- Moc KMAlpine A290 +24 KM
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,8 s
- Prędkość maks. km/hAlpine A290 +10 km/h
- Ładowanie DC kWBez różnicy
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgOpel Corsa Electric −14 kg
- Bagażnik lAlpine A290 +59 l
Dane techniczne: Alpine A290 vs Opel Corsa Electric
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Alpine A290GT | Opel Corsa Electric156 | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 380 km | 429 km | Opel +49 km |
| Bateria | 52 kWh | 51 kWh | Alpine +1 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,8 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Opel −1,6 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 100 kW | 100 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 30 min 15–80% | 30 min 20–80% | Bez różnicy |
| Zasięg na minutę ładowania | 8,2 km/min | 8,6 km/min | Opel +0,4 km/min |
| Napięcie | 400 V | 400 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 180 KM | 156 KM | Alpine +24 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 8,2 s | Alpine −0,8 s |
| Prędkość maks. | 160 km/h | 150 km/h | Alpine +10 km/h |
| Napęd | FWD | FWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1483 kg | 1469 kg | Opel −14 kg |
| Bagażnik | 326 l | 267 l | Alpine +59 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 3997 mm | 4060 mm | Opel +63 mm |
| Szerokość | 1823 mm | 1765 mm | Alpine +58 mm |
| Wysokość | 1512 mm | 1435 mm | Alpine +77 mm |
| Rozstaw osi | 2534 mm | 2540 mm | Opel +6 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Alpine A290
Opel Corsa Electric
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Alpine A290
Opel Corsa Electric
Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Alpine A290 czy Opel Corsa Electric?
Dalej jedzie Opel Corsa Electric: 429 km WLTP wobec 380 km, jakie podaje Alpine A290. Różnica to 49 km.
Dlaczego Alpine A290 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Opel Corsa Electric?
Alpine A290 wozi 52 kWh i przejeżdża 380 km, a Opel Corsa Electric z baterią 51 kWh — 429 km. Decyduje zużycie energii: 15,8 wobec 14,2 kWh/100 km.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Alpine A290: 326 l wobec 267 l w Opel Corsa Electric. Różnica to 59 l.
Który ładuje się szybciej?
Alpine A290 przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Opel Corsa Electric — do 100 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.





