Alpine A290 vs Nissan Micra

Remis 3 do 3

Największe różnice: Moc — Alpine A290 180 KM, Nissan Micra 150 KM · Zasięg WLTP — Alpine A290 380 km, Nissan Micra 416 km · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Nissan Micra 8 s.

Alpine A290

Alpine A290 to elektryczny hatchback segmentu B, oferujący dwa warianty napędu o mocy od 180 KM do 220 KM.

Nissan Micra

Nissan Micra (MY2026) to kompaktowy hatchback segmentu B z dwoma wariantami zasięgu i mocy, oferujący napęd na przednią oś.

Profil na tle rynku: Alpine A290 vs Nissan Micra

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Alpine A290 czy Nissan Micra — kto wygrywa w czym

Remis 3 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmNissan Micra +36 km
    Alpine A290
    380
    Nissan Micra
    416
  • Bateria kWhBez różnicy
    Alpine A290
    52
    Nissan Micra
    52
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmNissan Micra −1,1 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Nissan Micra
    14,7
  • Moc KMAlpine A290 +30 KM
    Alpine A290
    180
    Nissan Micra
    150
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Nissan Micra
    8
  • Prędkość maks. km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Nissan Micra
    150
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Alpine A290
    100
    Nissan Micra
    100
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Alpine A290
    11
    Nissan Micra
    11
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Alpine A290
    30
    Nissan Micra
    30
  • Masa ↓ kgNissan Micra −31 kg
    Alpine A290
    1483
    Nissan Micra
    1452
  • Bagażnik lBez różnicy
    Alpine A290
    326
    Nissan Micra
    326

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Alpine A290 vs Nissan Micra

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Alpine A290 vs Nissan Micra
Kluczowe parametry Alpine A290
GT
Nissan Micra
52 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP380 km416 kmNissan +36 km
Bateria52 kWh52 kWhBez różnicy
Zużycie ↓15,8 kWh/100 km14,7 kWh/100 kmNissan −1,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW100 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 15–80% ↓30 min30 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania8,2 km/min9 km/minNissan +0,8 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc180 KM150 KMAlpine +30 KM
0–100 km/h ↓7,4 s8 sAlpine −0,6 s
Prędkość maks.160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1483 kg1452 kgNissan −31 kg
Bagażnik326 l326 lBez różnicy
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość3997 mm3974 mmAlpine +23 mm
Szerokość1823 mm1774 mmAlpine +49 mm
Wysokość1512 mm1499 mmAlpine +13 mm
Rozstaw osi2534 mm2541 mmNissan +7 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Alpine A290

Koszt na 100 km4,74
Miesięcznie59
Rocznie711

Nissan Micra

Koszt na 100 km4,41
Miesięcznie55
Rocznie661

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Alpine A290

Nissan Micra

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Alpine A290 czy Nissan Micra?

Dalej jedzie Nissan Micra: 416 km WLTP wobec 380 km, jakie podaje Alpine A290. Różnica to 36 km.

Który ładuje się szybciej?

Alpine A290 przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Nissan Micra — do 100 kW. Ładowanie od 15 do 80% zajmuje odpowiednio 30 i 30 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Nissan Micra: 14,7 kWh/100 km wobec 15,8 kWh/100 km w Alpine A290. Przy 15000 km rocznie to różnica 165 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.