BYD Sealion 7 vs Hyundai Ioniq 5 N
Hyundai Ioniq 5 N wygrywa 6 do 4
Największe różnice: Ładowanie 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Hyundai Ioniq 5 N 18 min · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s · Prędkość maks. — BYD Sealion 7 215 km/h, Hyundai Ioniq 5 N 260 km/h.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.
Hyundai Ioniq 5 N
Elektryczny crossover segmentu D o wysokich osiągach, oferujący przyspieszenie do 100 km/h w 3,4 s.
Profil na tle rynku: BYD Sealion 7 vs Hyundai Ioniq 5 N
BYD Sealion 7Excellence AWD
Hyundai Ioniq 5 NN
BYD Sealion 7 czy Hyundai Ioniq 5 N — kto wygrywa w czym
Hyundai Ioniq 5 N wygrywa 6 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBYD Sealion 7 +54 km
- Bateria kWhBYD Sealion 7 +7,3 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −3 kWh/100 km
- Moc KMHyundai Ioniq 5 N +79 KM
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 5 N −1,1 s
- Prędkość maks. km/hHyundai Ioniq 5 N +45 km/h
- Ładowanie DC kWHyundai Ioniq 5 N +9 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minHyundai Ioniq 5 N −6 min
- Masa ↓ kgHyundai Ioniq 5 N −235 kg
- Bagażnik lBYD Sealion 7 +40 l
Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Hyundai Ioniq 5 N
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BYD Sealion 7Excellence AWD | Hyundai Ioniq 5 NN | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 502 km | 448 km | BYD +54 km |
| Bateria | 91,3 kWh | 84 kWh | BYD +7,3 kWh |
| Zużycie ↓ | 18,2 kWh/100 km | 21,2 kWh/100 km | BYD −3 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 230 kW | 239 kW | Hyundai +9 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 24 min | 18 min | Hyundai −6 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,6 km/min | 17,4 km/min | Hyundai +2,8 km/min |
| Napięcie | — | 800 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 530 KM | 609 KM | Hyundai +79 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 3,4 s | Hyundai −1,1 s |
| Prędkość maks. | 215 km/h | 260 km/h | Hyundai +45 km/h |
| Napęd | AWD | AWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2435 kg | 2200 kg | Hyundai −235 kg |
| Bagażnik | 520 l | 480 l | BYD +40 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Hyundai |
| Długość | 4830 mm | 4715 mm | BYD +115 mm |
| Szerokość | — | 1940 mm | — |
| Wysokość | — | 1585 mm | — |
| Rozstaw osi | 2930 mm | 3000 mm | Hyundai +70 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BYD Sealion 7
Hyundai Ioniq 5 N
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
BYD Sealion 7
Hyundai Ioniq 5 N
Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BYD Sealion 7 czy Hyundai Ioniq 5 N?
Dalej jedzie BYD Sealion 7: 502 km WLTP wobec 448 km, jakie podaje Hyundai Ioniq 5 N. Różnica to 54 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Hyundai Ioniq 5 N — jego bateria 84 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Sealion 7 z baterią 91,3 kWh tej funkcji nie ma.
Który ładuje się szybciej?
BYD Sealion 7 przyjmuje do 230 kW mocy stałoprądowej, Hyundai Ioniq 5 N — do 239 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 24 i 18 min.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze BYD Sealion 7: 18,2 kWh/100 km wobec 21,2 kWh/100 km w Hyundai Ioniq 5 N. Przy 15000 km rocznie to różnica 450 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



