Hyundai Ioniq 5 N vs Xpeng G6

Xpeng G6 wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Moc — Hyundai Ioniq 5 N 609 KM, Xpeng G6 296 KM · 0–100 km/h — Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s, Xpeng G6 6,7 s · Ładowanie DC — Hyundai Ioniq 5 N 239 kW, Xpeng G6 451 kW.

Hyundai Ioniq 5 N

Elektryczny crossover segmentu D o wysokich osiągach, oferujący przyspieszenie do 100 km/h w 3,4 s.

Xpeng G6

Xpeng G6 to crossover w segmencie D oferujący trzy warianty napędu oraz szybkie ładowanie DC do 451 kW.

Profil na tle rynku: Hyundai Ioniq 5 N vs Xpeng G6

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Hyundai Ioniq 5 N czy Xpeng G6 — kto wygrywa w czym

Xpeng G6 wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmXpeng G6 +77 km
    Hyundai Ioniq 5 N
    448
    Xpeng G6
    525
  • Bateria kWhHyundai Ioniq 5 N +4 kWh
    Hyundai Ioniq 5 N
    84
    Xpeng G6
    80
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −3,7 kWh/100 km
    Hyundai Ioniq 5 N
    21,2
    Xpeng G6
    17,5
  • Moc KMHyundai Ioniq 5 N +313 KM
    Hyundai Ioniq 5 N
    609
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 5 N −3,3 s
    Hyundai Ioniq 5 N
    3,4
    Xpeng G6
    6,7
  • Prędkość maks. km/hHyundai Ioniq 5 N +58 km/h
    Hyundai Ioniq 5 N
    260
    Xpeng G6
    202
  • Ładowanie DC kWXpeng G6 +212 kW
    Hyundai Ioniq 5 N
    239
    Xpeng G6
    451
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Hyundai Ioniq 5 N
    11
    Xpeng G6
    11
  • Ładowanie ↓ minXpeng G6 −6 min
    Hyundai Ioniq 5 N
    18
    Xpeng G6
    12
  • Masa ↓ kgXpeng G6 −85 kg
    Hyundai Ioniq 5 N
    2200
    Xpeng G6
    2115
  • Bagażnik lXpeng G6 +91 l
    Hyundai Ioniq 5 N
    480
    Xpeng G6
    571

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Hyundai Ioniq 5 N vs Xpeng G6

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Hyundai Ioniq 5 N vs Xpeng G6
Kluczowe parametry Hyundai Ioniq 5 N
N
Xpeng G6
Long Range RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP448 km525 kmXpeng +77 km
Bateria84 kWh80 kWhHyundai +4 kWh
Zużycie ↓21,2 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmXpeng −3,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC239 kW451 kWXpeng +212 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓18 min12 minXpeng −6 min
Zasięg na minutę ładowania17,4 km/min30,6 km/minXpeng +13,2 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc609 KM296 KMHyundai +313 KM
0–100 km/h ↓3,4 s6,7 sHyundai −3,3 s
Prędkość maks.260 km/h202 km/hHyundai +58 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2200 kg2115 kgXpeng −85 kg
Bagażnik480 l571 lXpeng +91 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4715 mm4758 mmXpeng +43 mm
Szerokość1940 mm1920 mmHyundai +20 mm
Wysokość1585 mm1650 mmXpeng +65 mm
Rozstaw osi3000 mm2890 mmHyundai +110 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Hyundai Ioniq 5 N

Koszt na 100 km6,36
Miesięcznie79
Rocznie954

Xpeng G6

Koszt na 100 km5,25
Miesięcznie66
Rocznie788

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Hyundai Ioniq 5 N

Xpeng G6

Inne porównania w tej klasie: Crossover, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Hyundai Ioniq 5 N czy Xpeng G6?

Dalej jedzie Xpeng G6: 525 km WLTP wobec 448 km, jakie podaje Hyundai Ioniq 5 N. Różnica to 77 km.

Dlaczego Hyundai Ioniq 5 N ma większą baterię, a jedzie krócej niż Xpeng G6?

Hyundai Ioniq 5 N wozi 84 kWh i przejeżdża 448 km, a Xpeng G6 z baterią 80 kWh — 525 km. Decyduje zużycie energii: 21,2 wobec 17,5 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Hyundai Ioniq 5 N i Xpeng G6?

Hyundai Ioniq 5 N ma napęd AWD i 609 KM. Xpeng G6 ma RWD i 296 KM.

Który jest mocniejszy — Hyundai Ioniq 5 N czy Xpeng G6?

Mocniejszy jest Hyundai Ioniq 5 N: 609 KM wobec 296 KM, jakie ma Xpeng G6. Różnica to 313 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.