BYD Sealion 7 vs Xpeng G6

Xpeng G6 wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Ładowanie 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Xpeng G6 12 min · Ładowanie DC — BYD Sealion 7 230 kW, Xpeng G6 451 kW · Moc — BYD Sealion 7 530 KM, Xpeng G6 296 KM.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.

Xpeng G6

Xpeng G6 to crossover w segmencie D oferujący trzy warianty napędu oraz szybkie ładowanie DC do 451 kW.

Profil na tle rynku: BYD Sealion 7 vs Xpeng G6

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 czy Xpeng G6 — kto wygrywa w czym

Xpeng G6 wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmXpeng G6 +23 km
    BYD Sealion 7
    502
    Xpeng G6
    525
  • Bateria kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Xpeng G6
    80
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −0,7 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Xpeng G6
    17,5
  • Moc KMBYD Sealion 7 +234 KM
    BYD Sealion 7
    530
    Xpeng G6
    296
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −2,2 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Xpeng G6
    6,7
  • Prędkość maks. km/hBYD Sealion 7 +13 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Xpeng G6
    202
  • Ładowanie DC kWXpeng G6 +221 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Xpeng G6
    451
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BYD Sealion 7
    11
    Xpeng G6
    11
  • Ładowanie ↓ minXpeng G6 −12 min
    BYD Sealion 7
    24
    Xpeng G6
    12
  • Masa ↓ kgXpeng G6 −320 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Xpeng G6
    2115
  • Bagażnik lXpeng G6 +51 l
    BYD Sealion 7
    520
    Xpeng G6
    571

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Xpeng G6

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Xpeng G6
Kluczowe parametry BYD Sealion 7
Excellence AWD
Xpeng G6
Long Range RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP502 km525 kmXpeng +23 km
Bateria91,3 kWh80 kWhBYD +11,3 kWh
Zużycie ↓18,2 kWh/100 km17,5 kWh/100 kmXpeng −0,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC230 kW451 kWXpeng +221 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓24 min12 minXpeng −12 min
Zasięg na minutę ładowania14,6 km/min30,6 km/minXpeng +16 km/min
Napięcie—800 V—
Osiągi i napęd
Moc530 KM296 KMBYD +234 KM
0–100 km/h ↓4,5 s6,7 sBYD −2,2 s
Prędkość maks.215 km/h202 km/hBYD +13 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2435 kg2115 kgXpeng −320 kg
Bagażnik520 l571 lXpeng +51 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Xpeng
Długość4830 mm4758 mmBYD +72 mm
Szerokość—1920 mm—
Wysokość—1650 mm—
Rozstaw osi2930 mm2890 mmBYD +40 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BYD Sealion 7

Koszt na 100 km5,46
Miesięcznie68
Rocznie819

Xpeng G6

Koszt na 100 km5,25
Miesięcznie66
Rocznie788

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BYD Sealion 7

Xpeng G6

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BYD Sealion 7 czy Xpeng G6?

Dalej jedzie Xpeng G6: 525 km WLTP wobec 502 km, jakie podaje BYD Sealion 7. Różnica to 23 km.

Dlaczego BYD Sealion 7 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Xpeng G6?

BYD Sealion 7 wozi 91,3 kWh i przejeżdża 502 km, a Xpeng G6 z baterią 80 kWh — 525 km. Decyduje zużycie energii: 18,2 wobec 17,5 kWh/100 km.

Czym różni się napęd BYD Sealion 7 i Xpeng G6?

BYD Sealion 7 ma napęd AWD i 530 KM. Xpeng G6 ma RWD i 296 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Xpeng G6 — jego bateria 80 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Sealion 7 z baterią 91,3 kWh tej funkcji nie ma.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.