BMW iX4 vs BYD Sealion 7

BMW iX4 wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Ładowanie DC — BMW iX4 400 kW, BYD Sealion 7 230 kW · Zasięg WLTP — BMW iX4 828 km, BYD Sealion 7 502 km · Bateria — BMW iX4 108,7 kWh, BYD Sealion 7 91,3 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.

Profil na tle rynku: BMW iX4 vs BYD Sealion 7

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX4 czy BYD Sealion 7 — kto wygrywa w czym

BMW iX4 wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX4 +326 km
    BMW iX4
    828
    BYD Sealion 7
    502
  • Bateria kWhBMW iX4 +17,4 kWh
    BMW iX4
    108,7
    BYD Sealion 7
    91,3
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,5 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    BYD Sealion 7
    18,2
  • Moc KMBYD Sealion 7 +61 KM
    BMW iX4
    469
    BYD Sealion 7
    530
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,4 s
    BMW iX4
    4,9
    BYD Sealion 7
    4,5
  • Prędkość maks. km/hBYD Sealion 7 +5 km/h
    BMW iX4
    210
    BYD Sealion 7
    215
  • Ładowanie DC kWBMW iX4 +170 kW
    BMW iX4
    400
    BYD Sealion 7
    230
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BMW iX4
    11
    BYD Sealion 7
    11
  • Ładowanie ↓ minBMW iX4 −3 min
    BMW iX4
    21
    BYD Sealion 7
    24
  • Masa ↓ kgBMW iX4 −130 kg
    BMW iX4
    2305
    BYD Sealion 7
    2435
  • Bagażnik lBYD Sealion 7 +30 l
    BMW iX4
    490
    BYD Sealion 7
    520

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX4 vs BYD Sealion 7

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX4 vs BYD Sealion 7
Kluczowe parametry BMW iX4
50 xDrive
BYD Sealion 7
Excellence AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP828 km502 kmBMW +326 km
Bateria108,7 kWh91,3 kWhBMW +17,4 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBMW −2,5 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW230 kWBMW +170 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓21 min24 minBMW −3 min
Zasięg na minutę ładowania27,6 km/min14,6 km/minBMW +13 km/min
Napięcie800 V——
Osiągi i napęd
Moc469 KM530 KMBYD +61 KM
0–100 km/h ↓4,9 s4,5 sBYD −0,4 s
Prędkość maks.210 km/h215 km/hBYD +5 km/h
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2305 kg2435 kgBMW −130 kg
Bagażnik490 l520 lBYD +30 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko BMW
Długość4782 mm4830 mmBYD +48 mm
Szerokość1895 mm——
Wysokość1595 mm——
Rozstaw osi2897 mm2930 mmBYD +33 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX4

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

BYD Sealion 7

Koszt na 100 km5,46
Miesięcznie68
Rocznie819

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX4

BYD Sealion 7

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy BYD Sealion 7?

Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 502 km, jakie podaje BYD Sealion 7. Różnica to 326 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko BMW iX4 — jego bateria 108,7 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Sealion 7 z baterią 91,3 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

BMW iX4 przyjmuje do 400 kW mocy stałoprądowej, BYD Sealion 7 — do 230 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 21 i 24 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze BMW iX4: 15,7 kWh/100 km wobec 18,2 kWh/100 km w BYD Sealion 7. Przy 15000 km rocznie to różnica 375 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.