BMW iX4 vs Tesla Model Y

Tesla Model Y wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Bagażnik — BMW iX4 490 l, Tesla Model Y 822 l · Ładowanie DC — BMW iX4 400 kW, Tesla Model Y 250 kW · Bateria — BMW iX4 108,7 kWh, Tesla Model Y 79 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Profil na tle rynku: BMW iX4 vs Tesla Model Y

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX4 czy Tesla Model Y — kto wygrywa w czym

Tesla Model Y wygrywa 5 do 4

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX4 +206 km
    BMW iX4
    828
    Tesla Model Y
    622
  • Bateria kWhBMW iX4 +29,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Tesla Model Y
    79
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −0,1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Tesla Model Y
    15,6
  • Moc KMTesla Model Y +45 KM
    BMW iX4
    469
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −0,3 s
    BMW iX4
    4,9
    Tesla Model Y
    4,6
  • Prędkość maks. km/hBMW iX4 +9 km/h
    BMW iX4
    210
    Tesla Model Y
    201
  • Ładowanie DC kWBMW iX4 +150 kW
    BMW iX4
    400
    Tesla Model Y
    250
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BMW iX4
    11
    Tesla Model Y
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    BMW iX4
    21
    Tesla Model Y
    —
  • Masa ↓ kgTesla Model Y −308 kg
    BMW iX4
    2305
    Tesla Model Y
    1997
  • Bagażnik lTesla Model Y +332 l
    BMW iX4
    490
    Tesla Model Y
    822

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX4 vs Tesla Model Y

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX4 vs Tesla Model Y
Kluczowe parametry BMW iX4
50 xDrive
Tesla Model Y
Premium AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP828 km622 kmBMW +206 km
Bateria108,7 kWh79 kWhBMW +29,7 kWh
Zużycie ↓15,7 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmTesla −0,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW250 kWBMW +150 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓21 min——
Zasięg na minutę ładowania27,6 km/min——
Napięcie800 V400 VBMW +400 V
Osiągi i napęd
Moc469 KM514 KMTesla +45 KM
0–100 km/h ↓4,9 s4,6 sTesla −0,3 s
Prędkość maks.210 km/h201 km/hBMW +9 km/h
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2305 kg1997 kgTesla −308 kg
Bagażnik490 l822 lTesla +332 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko BMW
Długość4782 mm4790 mmTesla +8 mm
Szerokość1895 mm1920 mmTesla +25 mm
Wysokość1595 mm1624 mmTesla +29 mm
Rozstaw osi2897 mm2890 mmBMW +7 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX4

Koszt na 100 km4,71
Miesięcznie59
Rocznie707

Tesla Model Y

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX4

Tesla Model Y

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy Tesla Model Y?

Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 622 km, jakie podaje Tesla Model Y. Różnica to 206 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko BMW iX4 — jego bateria 108,7 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Tesla Model Y z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Tesla Model Y: 822 l wobec 490 l w BMW iX4. Różnica to 332 l.

Który ładuje się szybciej?

BMW iX4 przyjmuje do 400 kW mocy stałoprądowej, Tesla Model Y — do 250 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.