Tesla Model Y vs Zeekr 7X

Remis 5 do 5

Największe różnice: Ładowanie AC — Tesla Model Y 11 kW, Zeekr 7X 22 kW · Ładowanie DC — Tesla Model Y 250 kW, Zeekr 7X 420 kW · Bagażnik — Tesla Model Y 822 l, Zeekr 7X 539 l.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Zeekr 7X

Zeekr 7X to SUV w segmencie D, oferujący trzy warianty napędu o wysokich osiągach i możliwościach szybkiego ładowania DC.

Profil na tle rynku: Tesla Model Y vs Zeekr 7X

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Tesla Model Y czy Zeekr 7X — kto wygrywa w czym

Remis 5 do 5

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmZeekr 7X +5 km
    Tesla Model Y
    622
    Zeekr 7X
    627
  • Bateria kWhZeekr 7X +21 kWh
    Tesla Model Y
    79
    Zeekr 7X
    100
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −2,1 kWh/100 km
    Tesla Model Y
    15,6
    Zeekr 7X
    17,7
  • Moc KMTesla Model Y +59 KM
    Tesla Model Y
    514
    Zeekr 7X
    455
  • 0–100 km/h ↓ sTesla Model Y −0,9 s
    Tesla Model Y
    4,6
    Zeekr 7X
    5,5
  • Prędkość maks. km/hZeekr 7X +9 km/h
    Tesla Model Y
    201
    Zeekr 7X
    210
  • Ładowanie DC kWZeekr 7X +170 kW
    Tesla Model Y
    250
    Zeekr 7X
    420
  • Ładowanie AC kWZeekr 7X +11 kW
    Tesla Model Y
    11
    Zeekr 7X
    22
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Tesla Model Y
    —
    Zeekr 7X
    16
  • Masa ↓ kgTesla Model Y −388 kg
    Tesla Model Y
    1997
    Zeekr 7X
    2385
  • Bagażnik lTesla Model Y +283 l
    Tesla Model Y
    822
    Zeekr 7X
    539

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Tesla Model Y vs Zeekr 7X

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Tesla Model Y vs Zeekr 7X
Kluczowe parametry Tesla Model Y
Premium AWD
Zeekr 7X
Long Range RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP622 km627 kmZeekr +5 km
Bateria79 kWh100 kWhZeekr +21 kWh
Zużycie ↓15,6 kWh/100 km17,7 kWh/100 kmTesla −2,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC250 kW420 kWZeekr +170 kW
Ładowanie AC11 kW22 kWZeekr +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓—16 min—
Zasięg na minutę ładowania—27,4 km/min—
Napięcie400 V800 VZeekr +400 V
Osiągi i napęd
Moc514 KM455 KMTesla +59 KM
0–100 km/h ↓4,6 s5,5 sTesla −0,9 s
Prędkość maks.201 km/h210 km/hZeekr +9 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1997 kg2385 kgTesla −388 kg
Bagażnik822 l539 lTesla +283 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Zeekr
Długość4790 mm4787 mmTesla +3 mm
Szerokość1920 mm1930 mmZeekr +10 mm
Wysokość1624 mm1650 mmZeekr +26 mm
Rozstaw osi2890 mm2900 mmZeekr +10 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Tesla Model Y

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Zeekr 7X

Koszt na 100 km5,31
Miesięcznie66
Rocznie797

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Tesla Model Y

Zeekr 7X

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Czym różni się napęd Tesla Model Y i Zeekr 7X?

Tesla Model Y ma napęd AWD i 514 KM. Zeekr 7X ma RWD i 455 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Zeekr 7X — jego bateria 100 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Tesla Model Y z baterią 79 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Tesla Model Y: 822 l wobec 539 l w Zeekr 7X. Różnica to 283 l.

Który ładuje się szybciej?

Tesla Model Y przyjmuje do 250 kW mocy stałoprądowej, Zeekr 7X — do 420 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.