Volvo EX60 vs Zeekr 7X

Volvo EX60 wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Moc — Volvo EX60 680 KM, Zeekr 7X 455 KM · 0–100 km/h — Volvo EX60 3,9 s, Zeekr 7X 5,5 s · Zasięg WLTP — Volvo EX60 810 km, Zeekr 7X 627 km.

Volvo EX60

Volvo EX60 to elektryczny SUV segmentu D w trzech wersjach: zasięg WLTP od 611 do 810 km, moc od 374 do 680 KM i ładowanie DC do 400 kW.

Zeekr 7X

Zeekr 7X to SUV w segmencie D, oferujący trzy warianty napędu o wysokich osiągach i możliwościach szybkiego ładowania DC.

Profil na tle rynku: Volvo EX60 vs Zeekr 7X

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Volvo EX60 czy Zeekr 7X — kto wygrywa w czym

Volvo EX60 wygrywa 6 do 4

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmVolvo EX60 +183 km
    Volvo EX60
    810
    Zeekr 7X
    627
  • Bateria kWhVolvo EX60 +17 kWh
    Volvo EX60
    117
    Zeekr 7X
    100
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmVolvo EX60 −1,6 kWh/100 km
    Volvo EX60
    16,1
    Zeekr 7X
    17,7
  • Moc KMVolvo EX60 +225 KM
    Volvo EX60
    680
    Zeekr 7X
    455
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 −1,6 s
    Volvo EX60
    3,9
    Zeekr 7X
    5,5
  • Prędkość maks. km/hZeekr 7X +30 km/h
    Volvo EX60
    180
    Zeekr 7X
    210
  • Ładowanie DC kWZeekr 7X +20 kW
    Volvo EX60
    400
    Zeekr 7X
    420
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Volvo EX60
    —
    Zeekr 7X
    22
  • Ładowanie ↓ minZeekr 7X −3 min
    Volvo EX60
    19
    Zeekr 7X
    16
  • Masa ↓ kgVolvo EX60 −29 kg
    Volvo EX60
    2356
    Zeekr 7X
    2385
  • Bagażnik lZeekr 7X +16 l
    Volvo EX60
    523
    Zeekr 7X
    539

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Volvo EX60 vs Zeekr 7X

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Volvo EX60 vs Zeekr 7X
Kluczowe parametry Volvo EX60
P12 AWD
Zeekr 7X
Long Range RWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP810 km627 kmVolvo +183 km
Bateria117 kWh100 kWhVolvo +17 kWh
Zużycie ↓16,1 kWh/100 km17,7 kWh/100 kmVolvo −1,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC400 kW420 kWZeekr +20 kW
Ładowanie AC—22 kW—
Ładowanie 10–80% ↓19 min16 minZeekr −3 min
Zasięg na minutę ładowania29,8 km/min27,4 km/minVolvo +2,4 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc680 KM455 KMVolvo +225 KM
0–100 km/h ↓3,9 s5,5 sVolvo −1,6 s
Prędkość maks.180 km/h210 km/hZeekr +30 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2356 kg2385 kgVolvo −29 kg
Bagażnik523 l539 lZeekr +16 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4803 mm4787 mmVolvo +16 mm
Szerokość1908 mm1930 mmZeekr +22 mm
Wysokość1635 mm1650 mmZeekr +15 mm
Rozstaw osi2970 mm2900 mmVolvo +70 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Volvo EX60

Koszt na 100 km4,83
Miesięcznie60
Rocznie725

Zeekr 7X

Koszt na 100 km5,31
Miesięcznie66
Rocznie797

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Volvo EX60

Zeekr 7X

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Volvo EX60 czy Zeekr 7X?

Dalej jedzie Volvo EX60: 810 km WLTP wobec 627 km, jakie podaje Zeekr 7X. Różnica to 183 km.

Czym różni się napęd Volvo EX60 i Zeekr 7X?

Volvo EX60 ma napęd AWD i 680 KM. Zeekr 7X ma RWD i 455 KM.

Który jest mocniejszy — Volvo EX60 czy Zeekr 7X?

Mocniejszy jest Volvo EX60: 680 KM wobec 455 KM, jakie ma Zeekr 7X. Różnica to 225 KM.

Który ładuje się szybciej?

Volvo EX60 przyjmuje do 400 kW mocy stałoprądowej, Zeekr 7X — do 420 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 19 i 16 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.