BYD Sealion 7 vs Mazda CX-6e

BYD Sealion 7 wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Moc — BYD Sealion 7 530 KM, Mazda CX-6e 258 KM · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Mazda CX-6e 7,9 s · Bagażnik — BYD Sealion 7 520 l, Mazda CX-6e 363 l.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.

Mazda CX-6e

Mazda CX-6e to SUV segmentu D z napędem na tylną oś, oferujący zasięg 484 km w cyklu WLTP oraz szybkie ładowanie DC.

Profil na tle rynku: BYD Sealion 7 vs Mazda CX-6e

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 czy Mazda CX-6e — kto wygrywa w czym

BYD Sealion 7 wygrywa 8 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBYD Sealion 7 +18 km
    BYD Sealion 7
    502
    Mazda CX-6e
    484
  • Bateria kWhBYD Sealion 7 +13,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Mazda CX-6e
    78
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −0,7 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Mazda CX-6e
    18,9
  • Moc KMBYD Sealion 7 +272 KM
    BYD Sealion 7
    530
    Mazda CX-6e
    258
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −3,4 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Mazda CX-6e
    7,9
  • Prędkość maks. km/hBYD Sealion 7 +30 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Mazda CX-6e
    185
  • Ładowanie DC kWBYD Sealion 7 +35 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Mazda CX-6e
    195
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BYD Sealion 7
    11
    Mazda CX-6e
    11
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    BYD Sealion 7
    24
    Mazda CX-6e
    24
  • Masa ↓ kgMazda CX-6e −305 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Mazda CX-6e
    2130
  • Bagażnik lBYD Sealion 7 +157 l
    BYD Sealion 7
    520
    Mazda CX-6e
    363

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Mazda CX-6e

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Mazda CX-6e
Kluczowe parametry BYD Sealion 7
Excellence AWD
Mazda CX-6e
Takumi
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP502 km484 kmBYD +18 km
Bateria91,3 kWh78 kWhBYD +13,3 kWh
Zużycie ↓18,2 kWh/100 km18,9 kWh/100 kmBYD −0,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC230 kW195 kWBYD +35 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓24 min24 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania14,6 km/min14,1 km/minBYD +0,5 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc530 KM258 KMBYD +272 KM
0–100 km/h ↓4,5 s7,9 sBYD −3,4 s
Prędkość maks.215 km/h185 km/hBYD +30 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2435 kg2130 kgMazda −305 kg
Bagażnik520 l363 lBYD +157 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Mazda
Długość4830 mm4850 mmMazda +20 mm
Szerokość—1935 mm—
Wysokość—1620 mm—
Rozstaw osi2930 mm2902 mmBYD +28 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BYD Sealion 7

Koszt na 100 km5,46
Miesięcznie68
Rocznie819

Mazda CX-6e

Koszt na 100 km5,67
Miesięcznie71
Rocznie850

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BYD Sealion 7

Mazda CX-6e

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BYD Sealion 7 czy Mazda CX-6e?

Dalej jedzie BYD Sealion 7: 502 km WLTP wobec 484 km, jakie podaje Mazda CX-6e. Różnica to 18 km.

Czym różni się napęd BYD Sealion 7 i Mazda CX-6e?

BYD Sealion 7 ma napęd AWD i 530 KM. Mazda CX-6e ma RWD i 258 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Mazda CX-6e — jego bateria 78 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Sealion 7 z baterią 91,3 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — BYD Sealion 7 czy Mazda CX-6e?

Mocniejszy jest BYD Sealion 7: 530 KM wobec 258 KM, jakie ma Mazda CX-6e. Różnica to 272 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.