BYD Sealion 7 vs Tesla Model Y

Tesla Model Y wygrywa 5 do 4

Największe różnice: Bagażnik — BYD Sealion 7 520 l, Tesla Model Y 822 l · Zasięg WLTP — BYD Sealion 7 502 km, Tesla Model Y 622 km · Masa — BYD Sealion 7 2435 kg, Tesla Model Y 1997 kg.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.

Tesla Model Y

Tesla Model Y to SUV z segmentu D, w roczniku 2026 w czterech wariantach: zasięg WLTP od 525 do 622 km, przyspieszenie 0-100 km/h od 7,2 do 3,5 s.

Profil na tle rynku: BYD Sealion 7 vs Tesla Model Y

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 czy Tesla Model Y — kto wygrywa w czym

Tesla Model Y wygrywa 5 do 4

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmTesla Model Y +120 km
    BYD Sealion 7
    502
    Tesla Model Y
    622
  • Bateria kWhBYD Sealion 7 +12,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Tesla Model Y
    79
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmTesla Model Y −2,6 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Tesla Model Y
    15,6
  • Moc KMBYD Sealion 7 +16 KM
    BYD Sealion 7
    530
    Tesla Model Y
    514
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,1 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Tesla Model Y
    4,6
  • Prędkość maks. km/hBYD Sealion 7 +14 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Tesla Model Y
    201
  • Ładowanie DC kWTesla Model Y +20 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Tesla Model Y
    250
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    BYD Sealion 7
    11
    Tesla Model Y
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    BYD Sealion 7
    24
    Tesla Model Y
    —
  • Masa ↓ kgTesla Model Y −438 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Tesla Model Y
    1997
  • Bagażnik lTesla Model Y +302 l
    BYD Sealion 7
    520
    Tesla Model Y
    822

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Tesla Model Y

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Tesla Model Y
Kluczowe parametry BYD Sealion 7
Excellence AWD
Tesla Model Y
Premium AWD
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP502 km622 kmTesla +120 km
Bateria91,3 kWh79 kWhBYD +12,3 kWh
Zużycie ↓18,2 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmTesla −2,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC230 kW250 kWTesla +20 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓24 min——
Zasięg na minutę ładowania14,6 km/min——
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc530 KM514 KMBYD +16 KM
0–100 km/h ↓4,5 s4,6 sBYD −0,1 s
Prędkość maks.215 km/h201 km/hBYD +14 km/h
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2435 kg1997 kgTesla −438 kg
Bagażnik520 l822 lTesla +302 l
Długość4830 mm4790 mmBYD +40 mm
Szerokość—1920 mm—
Wysokość—1624 mm—
Rozstaw osi2930 mm2890 mmBYD +40 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BYD Sealion 7

Koszt na 100 km5,46
Miesięcznie68
Rocznie819

Tesla Model Y

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BYD Sealion 7

Tesla Model Y

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BYD Sealion 7 czy Tesla Model Y?

Dalej jedzie Tesla Model Y: 622 km WLTP wobec 502 km, jakie podaje BYD Sealion 7. Różnica to 120 km.

Dlaczego BYD Sealion 7 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Tesla Model Y?

BYD Sealion 7 wozi 91,3 kWh i przejeżdża 502 km, a Tesla Model Y z baterią 79 kWh — 622 km. Decyduje zużycie energii: 18,2 wobec 15,6 kWh/100 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Tesla Model Y: 822 l wobec 520 l w BYD Sealion 7. Różnica to 302 l.

Który ładuje się szybciej?

BYD Sealion 7 przyjmuje do 230 kW mocy stałoprądowej, Tesla Model Y — do 250 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.