BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
BYD Sealion 7 wygrywa 6 do 4
Największe różnice: Ładowanie 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Genesis GV70 Electrified 19 min · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Genesis GV70 Electrified 5 s · Prędkość maks. — BYD Sealion 7 215 km/h, Genesis GV70 Electrified 235 km/h.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 456 do 502 km, moc od 312 do 530 KM.
Genesis GV70 Electrified
Genesis GV70 Electrified to SUV z segmentu D: w roczniku 2026 bateria 84 kWh, zasięg WLTP 479 km i moc 490 KM z napędem AWD.
Profil na tle rynku: BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
BYD Sealion 7Excellence AWD
Genesis GV70 ElectrifiedAWD 84 kWh
BYD Sealion 7 czy Genesis GV70 Electrified — kto wygrywa w czym
BYD Sealion 7 wygrywa 6 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBYD Sealion 7 +23 km
- Bateria kWhBYD Sealion 7 +7,3 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −1,2 kWh/100 km
- Moc KMBYD Sealion 7 +40 KM
- 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,5 s
- Prędkość maks. km/hGenesis GV70 Electrified +20 km/h
- Ładowanie DC kWGenesis GV70 Electrified +10 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minGenesis GV70 Electrified −5 min
- Masa ↓ kgGenesis GV70 Electrified −100 kg
- Bagażnik lBYD Sealion 7 +17 l
Dane techniczne: BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BYD Sealion 7Excellence AWD | Genesis GV70 ElectrifiedAWD 84 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 502 km | 479 km | BYD +23 km |
| Bateria | 91,3 kWh | 84 kWh | BYD +7,3 kWh |
| Zużycie ↓ | 18,2 kWh/100 km | 19,4 kWh/100 km | BYD −1,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 230 kW | 240 kW | Genesis +10 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 24 min | 19 min | Genesis −5 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,6 km/min | 17,6 km/min | Genesis +3 km/min |
| Napięcie | — | 800 V | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 530 KM | 490 KM | BYD +40 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 5 s | BYD −0,5 s |
| Prędkość maks. | 215 km/h | 235 km/h | Genesis +20 km/h |
| Napęd | AWD | AWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2435 kg | 2335 kg | Genesis −100 kg |
| Bagażnik | 520 l | 503 l | BYD +17 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Genesis |
| Długość | 4830 mm | 4715 mm | BYD +115 mm |
| Szerokość | — | — | — |
| Wysokość | — | 1630 mm | — |
| Rozstaw osi | 2930 mm | 2875 mm | BYD +55 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BYD Sealion 7
Genesis GV70 Electrified
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
BYD Sealion 7
Genesis GV70 Electrified
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BYD Sealion 7 czy Genesis GV70 Electrified?
Dalej jedzie BYD Sealion 7: 502 km WLTP wobec 479 km, jakie podaje Genesis GV70 Electrified. Różnica to 23 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Genesis GV70 Electrified — jego bateria 84 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BYD Sealion 7 z baterią 91,3 kWh tej funkcji nie ma.
Który ładuje się szybciej?
BYD Sealion 7 przyjmuje do 230 kW mocy stałoprądowej, Genesis GV70 Electrified — do 240 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 24 i 19 min.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze BYD Sealion 7: 18,2 kWh/100 km wobec 19,4 kWh/100 km w Genesis GV70 Electrified. Przy 15000 km rocznie to różnica 180 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




