BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX4 wygrywa 7 do 2
Największe różnice: Ładowanie DC — BMW iX4 400 kW, BYD Seal U 140 kW · Moc — BMW iX4 469 KM, BYD Seal U 217 KM · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, BYD Seal U 9,6 s.
BMW iX4
BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.
BYD Seal U
BYD Seal U to SUV w segmencie D oferujący dwa warianty napędu na przednią oś z różnymi pojemnościami baterii i zasięgami WLTP.
Profil na tle rynku: BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX450 xDrive
BYD Seal UDesign 87 kWh
BMW iX4 czy BYD Seal U — kto wygrywa w czym
BMW iX4 wygrywa 7 do 2
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBMW iX4 +328 km
- Bateria kWhBMW iX4 +21,7 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,8 kWh/100 km
- Moc KMBMW iX4 +252 KM
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
- Prędkość maks. km/hBMW iX4 +35 km/h
- Ładowanie DC kWBMW iX4 +260 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgBYD Seal U −158 kg
- Bagażnik lBYD Seal U +62 l
Dane techniczne: BMW iX4 vs BYD Seal U
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BMW iX450 xDrive | BYD Seal UDesign 87 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 828 km | 500 km | BMW +328 km |
| Bateria | 108,7 kWh | 87 kWh | BMW +21,7 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,5 kWh/100 km | BMW −4,8 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 400 kW | 140 kW | BMW +260 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 21 min 10–80% | 28 min 30–80% | 7 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 27,6 km/min | 8,9 km/min | BMW +18,7 km/min |
| Napięcie | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 469 KM | 217 KM | BMW +252 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 9,6 s | BMW −4,7 s |
| Prędkość maks. | 210 km/h | 175 km/h | BMW +35 km/h |
| Napęd | AWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2305 kg | 2147 kg | BYD −158 kg |
| Bagażnik | 490 l | 552 l | BYD +62 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4782 mm | 4785 mm | BYD +3 mm |
| Szerokość | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Wysokość | 1595 mm | 1668 mm | BYD +73 mm |
| Rozstaw osi | 2897 mm | 2765 mm | BMW +132 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BMW iX4
BYD Seal U
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy BYD Seal U?
Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 500 km, jakie podaje BYD Seal U. Różnica to 328 km.
Czym różni się napęd BMW iX4 i BYD Seal U?
BMW iX4 ma napęd AWD i 469 KM. BYD Seal U ma FWD i 217 KM.
Który jest mocniejszy — BMW iX4 czy BYD Seal U?
Mocniejszy jest BMW iX4: 469 KM wobec 217 KM, jakie ma BYD Seal U. Różnica to 252 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści BYD Seal U: 552 l wobec 490 l w BMW iX4. Różnica to 62 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.







