Subaru E-Outback vs Subaru Solterra

Subaru E-Outback wygrywa 6 do 3

Największe różnice: Ładowanie AC — Subaru E-Outback 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Bagażnik — Subaru E-Outback 619 l, Subaru Solterra 421 l · 0–100 km/h — Subaru E-Outback 4,5 s, Subaru Solterra 5,1 s.

Subaru E-Outback

Subaru E-Outback to SUV w segmencie D, oferujący napęd na obie osie AWD oraz zasięg WLTP wynoszący 526 km.

Subaru Solterra

Subaru Solterra to SUV z segmentu D z napędem na obie osie, w roczniku 2026 z mocą 343 KM i zasięgiem WLTP 511 km.

Profil na tle rynku: Subaru E-Outback vs Subaru Solterra

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Subaru E-Outback czy Subaru Solterra — kto wygrywa w czym

Subaru E-Outback wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmSubaru E-Outback +15 km
    Subaru E-Outback
    526
    Subaru Solterra
    511
  • Bateria kWhSubaru Solterra +2,1 kWh
    Subaru E-Outback
    71
    Subaru Solterra
    73,1
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −1 kWh/100 km
    Subaru E-Outback
    15,3
    Subaru Solterra
    14,3
  • Moc KMSubaru E-Outback +38 KM
    Subaru E-Outback
    381
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru E-Outback −0,6 s
    Subaru E-Outback
    4,5
    Subaru Solterra
    5,1
  • Prędkość maks. km/hSubaru E-Outback +20 km/h
    Subaru E-Outback
    180
    Subaru Solterra
    160
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Subaru E-Outback
    150
    Subaru Solterra
    150
  • Ładowanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
    Subaru E-Outback
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Subaru E-Outback
    28
    Subaru Solterra
    28
  • Masa ↓ kgSubaru E-Outback −107 kg
    Subaru E-Outback
    2010
    Subaru Solterra
    2117
  • Bagażnik lSubaru E-Outback +198 l
    Subaru E-Outback
    619
    Subaru Solterra
    421

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Subaru E-Outback vs Subaru Solterra

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Subaru E-Outback vs Subaru Solterra
Kluczowe parametry Subaru E-Outback
AWD 280 kW
Subaru Solterra
AWD · rocznik 2026
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP526 km511 kmSubaru +15 km
Bateria71 kWh73,1 kWhSubaru +2,1 kWh
Zużycie ↓15,3 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW150 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW22 kWSubaru +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓28 min28 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania13,2 km/min12,8 km/minSubaru +0,4 km/min
Napięcie400 V——
Osiągi i napęd
Moc381 KM343 KMSubaru +38 KM
0–100 km/h ↓4,5 s5,1 sSubaru −0,6 s
Prędkość maks.180 km/h160 km/hSubaru +20 km/h
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2010 kg2117 kgSubaru −107 kg
Bagażnik619 l421 lSubaru +198 l
Długość4845 mm——
Szerokość1860 mm——
Wysokość1675 mm——
Rozstaw osi2850 mm——

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Subaru E-Outback

Koszt na 100 km4,59
Miesięcznie57
Rocznie689

Subaru Solterra

Koszt na 100 km4,29
Miesięcznie54
Rocznie644

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Subaru E-Outback

Subaru Solterra

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Subaru E-Outback czy Subaru Solterra?

Dalej jedzie Subaru E-Outback: 526 km WLTP wobec 511 km, jakie podaje Subaru Solterra. Różnica to 15 km.

Dlaczego Subaru Solterra ma większą baterię, a jedzie krócej niż Subaru E-Outback?

Subaru Solterra wozi 73,1 kWh i przejeżdża 511 km, a Subaru E-Outback z baterią 71 kWh — 526 km. Decyduje zużycie energii: 14,3 wobec 15,3 kWh/100 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Subaru E-Outback: 619 l wobec 421 l w Subaru Solterra. Różnica to 198 l.

Który ładuje się szybciej?

Subaru E-Outback przyjmuje do 150 kW mocy stałoprądowej, Subaru Solterra — do 150 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 28 i 28 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.