Subaru Solterra vs Toyota bZ4X

Remis 4 do 4

Największe różnice: Ładowanie AC — Subaru Solterra 22 kW, Toyota bZ4X 11 kW · Moc — Subaru Solterra 343 KM, Toyota bZ4X 224 KM · 0–100 km/h — Subaru Solterra 5,1 s, Toyota bZ4X 7,4 s.

Subaru Solterra

Subaru Solterra to SUV z segmentu D z napędem na obie osie, w roczniku 2026 z mocą 343 KM i zasięgiem WLTP 511 km.

Toyota bZ4X

Toyota bZ4X to SUV segmentu D oferujący warianty z napędem na przednią lub obie osie oraz baterie o różnych pojemnościach.

Profil na tle rynku: Subaru Solterra vs Toyota bZ4X

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Subaru Solterra czy Toyota bZ4X — kto wygrywa w czym

Remis 4 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmToyota bZ4X +58 km
    Subaru Solterra
    511
    Toyota bZ4X
    569
  • Bateria kWhSubaru Solterra +4,1 kWh
    Subaru Solterra
    73,1
    Toyota bZ4X
    69
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmToyota bZ4X −0,4 kWh/100 km
    Subaru Solterra
    14,3
    Toyota bZ4X
    13,9
  • Moc KMSubaru Solterra +119 KM
    Subaru Solterra
    343
    Toyota bZ4X
    224
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,3 s
    Subaru Solterra
    5,1
    Toyota bZ4X
    7,4
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Subaru Solterra
    160
    Toyota bZ4X
    160
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Subaru Solterra
    150
    Toyota bZ4X
    150
  • Ładowanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
    Subaru Solterra
    22
    Toyota bZ4X
    11
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Subaru Solterra
    28
    Toyota bZ4X
    28
  • Masa ↓ kgToyota bZ4X −187 kg
    Subaru Solterra
    2117
    Toyota bZ4X
    1930
  • Bagażnik lToyota bZ4X +31 l
    Subaru Solterra
    421
    Toyota bZ4X
    452

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Subaru Solterra vs Toyota bZ4X

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Subaru Solterra vs Toyota bZ4X
Kluczowe parametry Subaru Solterra
AWD · rocznik 2026
Toyota bZ4X
FWD 73.1 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP511 km569 kmToyota +58 km
Bateria73,1 kWh69 kWhSubaru +4,1 kWh
Zużycie ↓14,3 kWh/100 km13,9 kWh/100 kmToyota −0,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW150 kWBez różnicy
Ładowanie AC22 kW11 kWSubaru +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓28 min28 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania12,8 km/min14,2 km/minToyota +1,4 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc343 KM224 KMSubaru +119 KM
0–100 km/h ↓5,1 s7,4 sSubaru −2,3 s
Prędkość maks.160 km/h160 km/hBez różnicy
NapędAWDFWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2117 kg1930 kgToyota −187 kg
Bagażnik421 l452 lToyota +31 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Toyota
Długość—4690 mm—
Szerokość—1860 mm—
Wysokość—1650 mm—
Rozstaw osi—2850 mm—

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Subaru Solterra

Koszt na 100 km4,29
Miesięcznie54
Rocznie644

Toyota bZ4X

Koszt na 100 km4,17
Miesięcznie52
Rocznie626

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Subaru Solterra

Toyota bZ4X

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Subaru Solterra czy Toyota bZ4X?

Dalej jedzie Toyota bZ4X: 569 km WLTP wobec 511 km, jakie podaje Subaru Solterra. Różnica to 58 km.

Dlaczego Subaru Solterra ma większą baterię, a jedzie krócej niż Toyota bZ4X?

Subaru Solterra wozi 73,1 kWh i przejeżdża 511 km, a Toyota bZ4X z baterią 69 kWh — 569 km. Decyduje zużycie energii: 14,3 wobec 13,9 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Subaru Solterra i Toyota bZ4X?

Subaru Solterra ma napęd AWD i 343 KM. Toyota bZ4X ma FWD i 224 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Toyota bZ4X — jego bateria 69 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Subaru Solterra z baterią 73,1 kWh tej funkcji nie ma.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.