BMW iX4 vs Subaru E-Outback
BMW iX4 wygrywa 6 do 4
Największe różnice: Ładowanie DC — BMW iX4 400 kW, Subaru E-Outback 150 kW · Zasięg WLTP — BMW iX4 828 km, Subaru E-Outback 526 km · Bateria — BMW iX4 108,7 kWh, Subaru E-Outback 71 kWh.
BMW iX4
BMW iX4 to elektryczny SUV segmentu D z napędem AWD: 374–469 KM, do 828 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 400 kW.
Subaru E-Outback
Subaru E-Outback to SUV w segmencie D, oferujący napęd na obie osie AWD oraz zasięg WLTP wynoszący 526 km.
Profil na tle rynku: BMW iX4 vs Subaru E-Outback
BMW iX450 xDrive
Subaru E-OutbackAWD 280 kW
BMW iX4 czy Subaru E-Outback — kto wygrywa w czym
BMW iX4 wygrywa 6 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBMW iX4 +302 km
- Bateria kWhBMW iX4 +37,7 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmSubaru E-Outback −0,4 kWh/100 km
- Moc KMBMW iX4 +88 KM
- 0–100 km/h ↓ sSubaru E-Outback −0,4 s
- Prędkość maks. km/hBMW iX4 +30 km/h
- Ładowanie DC kWBMW iX4 +250 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minBMW iX4 −7 min
- Masa ↓ kgSubaru E-Outback −295 kg
- Bagażnik lSubaru E-Outback +129 l
Dane techniczne: BMW iX4 vs Subaru E-Outback
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BMW iX450 xDrive | Subaru E-OutbackAWD 280 kW | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 828 km | 526 km | BMW +302 km |
| Bateria | 108,7 kWh | 71 kWh | BMW +37,7 kWh |
| Zużycie ↓ | 15,7 kWh/100 km | 15,3 kWh/100 km | Subaru −0,4 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 400 kW | 150 kW | BMW +250 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 21 min | 28 min | BMW −7 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 27,6 km/min | 13,2 km/min | BMW +14,4 km/min |
| Napięcie | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 469 KM | 381 KM | BMW +88 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 4,5 s | Subaru −0,4 s |
| Prędkość maks. | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Napęd | AWD | AWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2305 kg | 2010 kg | Subaru −295 kg |
| Bagażnik | 490 l | 619 l | Subaru +129 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko BMW |
| Długość | 4782 mm | 4845 mm | Subaru +63 mm |
| Szerokość | 1895 mm | 1860 mm | BMW +35 mm |
| Wysokość | 1595 mm | 1675 mm | Subaru +80 mm |
| Rozstaw osi | 2897 mm | 2850 mm | BMW +47 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BMW iX4
Subaru E-Outback
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Subaru E-Outback
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BMW iX4 czy Subaru E-Outback?
Dalej jedzie BMW iX4: 828 km WLTP wobec 526 km, jakie podaje Subaru E-Outback. Różnica to 302 km.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko BMW iX4 — jego bateria 108,7 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Subaru E-Outback z baterią 71 kWh tej funkcji nie ma.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Subaru E-Outback: 619 l wobec 490 l w BMW iX4. Różnica to 129 l.
Który ładuje się szybciej?
BMW iX4 przyjmuje do 400 kW mocy stałoprądowej, Subaru E-Outback — do 150 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 21 i 28 min.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.





