Smart #1 vs Volvo EX30

Volvo EX30 wygrywa 6 do 3

Największe różnice: Ładowanie AC — Smart #1 22 kW, Volvo EX30 11 kW · 0–100 km/h — Smart #1 6,7 s, Volvo EX30 5,3 s · Ładowanie DC — Smart #1 150 kW, Volvo EX30 175 kW.

Smart #1

Smart #1 to elektryczny SUV z segmentu C w trzech wariantach: zasięg WLTP od 310 do 440 km, moc od 272 do 428 KM.

Volvo EX30

Volvo EX30 to elektryczny SUV w segmencie B, oferujący szeroki wybór konfiguracji napędowych o różnym zasięgu i osiągach.

Profil na tle rynku: Smart #1 vs Volvo EX30

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Smart #1 czy Volvo EX30 — kto wygrywa w czym

Volvo EX30 wygrywa 6 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmVolvo EX30 +35 km
    Smart #1
    440
    Volvo EX30
    475
  • Bateria kWhVolvo EX30 +3 kWh
    Smart #1
    66
    Volvo EX30
    69
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmSmart #1 −0,6 kWh/100 km
    Smart #1
    16,4
    Volvo EX30
    17
  • Moc KMBez różnicy
    Smart #1
    272
    Volvo EX30
    272
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX30 −1,4 s
    Smart #1
    6,7
    Volvo EX30
    5,3
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Smart #1
    180
    Volvo EX30
    180
  • Ładowanie DC kWVolvo EX30 +25 kW
    Smart #1
    150
    Volvo EX30
    175
  • Ładowanie AC kWSmart #1 +11 kW
    Smart #1
    22
    Volvo EX30
    11
  • Ładowanie ↓ minVolvo EX30 −3 min
    Smart #1
    30
    Volvo EX30
    27
  • Masa ↓ kgVolvo EX30 −45 kg
    Smart #1
    1820
    Volvo EX30
    1775
  • Bagażnik lSmart #1 +5 l
    Smart #1
    323
    Volvo EX30
    318

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Smart #1 vs Volvo EX30

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Smart #1 vs Volvo EX30
Kluczowe parametry Smart #1
Pro+
Volvo EX30
P5 Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP440 km475 kmVolvo +35 km
Bateria66 kWh69 kWhVolvo +3 kWh
Zużycie ↓16,4 kWh/100 km17 kWh/100 kmSmart −0,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC150 kW175 kWVolvo +25 kW
Ładowanie AC22 kW11 kWSmart +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓30 min27 minVolvo −3 min
Zasięg na minutę ładowania10,3 km/min12,3 km/minVolvo +2 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc272 KM272 KMBez różnicy
0–100 km/h ↓6,7 s5,3 sVolvo −1,4 s
Prędkość maks.180 km/h180 km/hBez różnicy
NapędRWDRWD—
Praktyczność
Masa ↓1820 kg1775 kgVolvo −45 kg
Bagażnik323 l318 lSmart +5 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Smart
Długość4270 mm4233 mmSmart +37 mm
Szerokość1822 mm1837 mmVolvo +15 mm
Wysokość1636 mm1549 mmSmart +87 mm
Rozstaw osi2750 mm2650 mmSmart +100 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Smart #1

Koszt na 100 km4,92
Miesięcznie61
Rocznie738

Volvo EX30

Koszt na 100 km5,1
Miesięcznie64
Rocznie765

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Smart #1

Volvo EX30

Inne porównania w tej klasie

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Smart #1 czy Volvo EX30?

Dalej jedzie Volvo EX30: 475 km WLTP wobec 440 km, jakie podaje Smart #1. Różnica to 35 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Smart #1 — jego bateria 66 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Volvo EX30 z baterią 69 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Smart #1 przyjmuje do 150 kW mocy stałoprądowej, Volvo EX30 — do 175 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 30 i 27 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Smart #1: 16,4 kWh/100 km wobec 17 kWh/100 km w Volvo EX30. Przy 15000 km rocznie to różnica 90 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.