Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Porsche Cayenne Electric wygrywa 7 do 3
Największe różnice: 0–100 km/h — Porsche Cayenne Electric 3,8 s, Xpeng G9L 7 s · Moc — Porsche Cayenne Electric 544 KM, Xpeng G9L 367 KM · Ładowanie DC — Porsche Cayenne Electric 400 kW, Xpeng G9L 540 kW.
Porsche Cayenne Electric
Porsche Cayenne Electric to elektryczny SUV segmentu E oferujący trzy warianty napędowe o mocy od 408 KM do 857 KM.
Xpeng G9L
Xpeng G9L to siedmiomiejscowy SUV z segmentu E: bateria 110 kWh, zasięg WLTP do 591 km i ładowanie DC 540 kW.
Profil na tle rynku: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
- Porsche Cayenne ElectricS Electric
Xpeng G9LRWD Long Range
Porsche Cayenne Electric czy Xpeng G9L — kto wygrywa w czym
Porsche Cayenne Electric wygrywa 7 do 3
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmPorsche Cayenne Electric +62 km
- Bateria kWhPorsche Cayenne Electric +3 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmPorsche Cayenne Electric −1,6 kWh/100 km
- Moc KMPorsche Cayenne Electric +177 KM
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Cayenne Electric −3,2 s
- Prędkość maks. km/hPorsche Cayenne Electric +50 km/h
- Ładowanie DC kWXpeng G9L +140 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minXpeng G9L −4 min
- Masa ↓ kgPorsche Cayenne Electric −145 kg
- Bagażnik lXpeng G9L +154 l
Dane techniczne: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Porsche Cayenne Electric S Electric | Xpeng G9LRWD Long Range | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 653 km | 591 km | Porsche +62 km |
| Bateria | 113 kWh | 110 kWh | Porsche +3 kWh |
| Zużycie ↓ | 19,5 kWh/100 km | 21,1 kWh/100 km | Porsche −1,6 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 400 kW | 540 kW | Xpeng +140 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 16 min | 12 min | Xpeng −4 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 28,6 km/min | 34,5 km/min | Xpeng +5,9 km/min |
| Napięcie | 800 V | 800 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 544 KM | 367 KM | Porsche +177 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 3,8 s | 7 s | Porsche −3,2 s |
| Prędkość maks. | 250 km/h | 200 km/h | Porsche +50 km/h |
| Napęd | AWD | RWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2555 kg | 2700 kg | Porsche −145 kg |
| Bagażnik | 781 l | 935 l | Xpeng +154 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Nie | Tak | tylko Xpeng |
| Długość | 4991 mm | 5120 mm | Xpeng +129 mm |
| Szerokość | 1980 mm | 1999 mm | Xpeng +19 mm |
| Wysokość | 1674 mm | 1788 mm | Xpeng +114 mm |
| Rozstaw osi | 3023 mm | 3100 mm | Xpeng +77 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Porsche Cayenne Electric
Xpeng G9L
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Porsche Cayenne Electric
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Porsche Cayenne Electric czy Xpeng G9L?
Dalej jedzie Porsche Cayenne Electric: 653 km WLTP wobec 591 km, jakie podaje Xpeng G9L. Różnica to 62 km.
Czym różni się napęd Porsche Cayenne Electric i Xpeng G9L?
Porsche Cayenne Electric ma napęd AWD i 544 KM. Xpeng G9L ma RWD i 367 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Xpeng G9L — jego bateria 110 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Porsche Cayenne Electric z baterią 113 kWh tej funkcji nie ma.
Który jest mocniejszy — Porsche Cayenne Electric czy Xpeng G9L?
Mocniejszy jest Porsche Cayenne Electric: 544 KM wobec 367 KM, jakie ma Xpeng G9L. Różnica to 177 KM.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.




