BMW iX5 vs Xpeng G9L

BMW iX5 wygrywa 7 do 4

Największe różnice: Ładowanie AC — BMW iX5 22 kW, Xpeng G9L 11 kW · Ładowanie 10–80% — BMW iX5 23 min, Xpeng G9L 12 min · Moc — BMW iX5 578 KM, Xpeng G9L 367 KM.

BMW iX5

BMW iX5 to elektryczny SUV segmentu E z napędem AWD: 578 KM, do 845 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 460 kW.

Xpeng G9L

Xpeng G9L to siedmiomiejscowy SUV z segmentu E: bateria 110 kWh, zasięg WLTP do 591 km i ładowanie DC 540 kW.

Profil na tle rynku: BMW iX5 vs Xpeng G9L

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX5 czy Xpeng G9L — kto wygrywa w czym

BMW iX5 wygrywa 7 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX5 +254 km
    BMW iX5
    845
    Xpeng G9L
    591
  • Bateria kWhBMW iX5 +31 kWh
    BMW iX5
    141
    Xpeng G9L
    110
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Xpeng G9L
    21,1
  • Moc KMBMW iX5 +211 KM
    BMW iX5
    578
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −2,4 s
    BMW iX5
    4,6
    Xpeng G9L
    7
  • Prędkość maks. km/hBMW iX5 +10 km/h
    BMW iX5
    210
    Xpeng G9L
    200
  • Ładowanie DC kWXpeng G9L +80 kW
    BMW iX5
    460
    Xpeng G9L
    540
  • Ładowanie AC kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Xpeng G9L
    11
  • Ładowanie ↓ minXpeng G9L −11 min
    BMW iX5
    23
    Xpeng G9L
    12
  • Masa ↓ kgXpeng G9L −125 kg
    BMW iX5
    2825
    Xpeng G9L
    2700
  • Bagażnik lXpeng G9L +280 l
    BMW iX5
    655
    Xpeng G9L
    935

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX5 vs Xpeng G9L

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX5 vs Xpeng G9L
Kluczowe parametry BMW iX5
60 xDrive
Xpeng G9L
RWD Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP845 km591 kmBMW +254 km
Bateria141 kWh110 kWhBMW +31 kWh
Zużycie ↓20,1 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmBMW −1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC460 kW540 kWXpeng +80 kW
Ładowanie AC22 kW11 kWBMW +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓23 min12 minXpeng −11 min
Zasięg na minutę ładowania25,7 km/min34,5 km/minXpeng +8,8 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc578 KM367 KMBMW +211 KM
0–100 km/h ↓4,6 s7 sBMW −2,4 s
Prędkość maks.210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2825 kg2700 kgXpeng −125 kg
Bagażnik655 l935 lXpeng +280 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Xpeng
Długość4994 mm5120 mmXpeng +126 mm
Szerokość2000 mm1999 mmBMW +1 mm
Wysokość1748 mm1788 mmXpeng +40 mm
Rozstaw osi3035 mm3100 mmXpeng +65 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX5

Koszt na 100 km6,03
Miesięcznie75
Rocznie905

Xpeng G9L

Koszt na 100 km6,33
Miesięcznie79
Rocznie950

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX5

Xpeng G9L

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX5 czy Xpeng G9L?

Dalej jedzie BMW iX5: 845 km WLTP wobec 591 km, jakie podaje Xpeng G9L. Różnica to 254 km.

Czym różni się napęd BMW iX5 i Xpeng G9L?

BMW iX5 ma napęd AWD i 578 KM. Xpeng G9L ma RWD i 367 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Xpeng G9L — jego bateria 110 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BMW iX5 z baterią 141 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — BMW iX5 czy Xpeng G9L?

Mocniejszy jest BMW iX5: 578 KM wobec 367 KM, jakie ma Xpeng G9L. Różnica to 211 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.