Polestar 3 vs Polestar 4

Polestar 3 wygrywa 7 do 3

Największe różnice: Moc — Polestar 3 544 KM, Polestar 4 272 KM · Ładowanie DC — Polestar 3 350 kW, Polestar 4 200 kW · 0–100 km/h — Polestar 3 4,7 s, Polestar 4 7,1 s.

Polestar 3

Polestar 3 to duży SUV z segmentu E w trzech wariantach: zasięg WLTP od 601 do 647 km, moc od 333 do 680 KM.

Polestar 4

Polestar 4 to SUV segmentu D oferujący wysoką moc w wersji Dual Motor oraz duży zasięg w konfiguracji Single Motor.

Profil na tle rynku: Polestar 3 vs Polestar 4

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Polestar 3 czy Polestar 4 — kto wygrywa w czym

Polestar 3 wygrywa 7 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPolestar 3 +27 km
    Polestar 3
    647
    Polestar 4
    620
  • Bateria kWhPolestar 3 +12 kWh
    Polestar 3
    106
    Polestar 4
    94
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmPolestar 4 −1,2 kWh/100 km
    Polestar 3
    19
    Polestar 4
    17,8
  • Moc KMPolestar 3 +272 KM
    Polestar 3
    544
    Polestar 4
    272
  • 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −2,4 s
    Polestar 3
    4,7
    Polestar 4
    7,1
  • Prędkość maks. km/hPolestar 3 +30 km/h
    Polestar 3
    230
    Polestar 4
    200
  • Ładowanie DC kWPolestar 3 +150 kW
    Polestar 3
    350
    Polestar 4
    200
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Polestar 3
    11
    Polestar 4
    11
  • Ładowanie ↓ minPolestar 3 −8 min
    Polestar 3
    22
    Polestar 4
    30
  • Masa ↓ kgPolestar 4 −260 kg
    Polestar 3
    2490
    Polestar 4
    2230
  • Bagażnik lPolestar 4 +42 l
    Polestar 3
    484
    Polestar 4
    526

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Polestar 3 vs Polestar 4

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Polestar 3 vs Polestar 4
Kluczowe parametry Polestar 3
Dual Motor
Polestar 4
Rear Motor
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP647 km620 kmPolestar +27 km
Bateria106 kWh94 kWhPolestar +12 kWh
Zużycie ↓19 kWh/100 km17,8 kWh/100 kmPolestar −1,2 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC350 kW200 kWPolestar +150 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓22 min30 minPolestar −8 min
Zasięg na minutę ładowania20,6 km/min14,5 km/minPolestar +6,1 km/min
Napięcie800 V400 VPolestar +400 V
Osiągi i napęd
Moc544 KM272 KMPolestar +272 KM
0–100 km/h ↓4,7 s7,1 sPolestar −2,4 s
Prędkość maks.230 km/h200 km/hPolestar +30 km/h
NapędAWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2490 kg2230 kgPolestar −260 kg
Bagażnik484 l526 lPolestar +42 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Polestar
Długość4900 mm4839 mmPolestar +61 mm
Szerokość—2008 mm—
Wysokość1622 mm1544 mmPolestar +78 mm
Rozstaw osi2985 mm2999 mmPolestar +14 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Polestar 3

Koszt na 100 km5,7
Miesięcznie71
Rocznie855

Polestar 4

Koszt na 100 km5,34
Miesięcznie67
Rocznie801

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Polestar 3

Polestar 4

Inne porównania w tej klasie

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Polestar 3 czy Polestar 4?

Dalej jedzie Polestar 3: 647 km WLTP wobec 620 km, jakie podaje Polestar 4. Różnica to 27 km.

Czym różni się napęd Polestar 3 i Polestar 4?

Polestar 3 ma napęd AWD i 544 KM. Polestar 4 ma RWD i 272 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Polestar 4 — jego bateria 94 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Polestar 3 z baterią 106 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Polestar 3 czy Polestar 4?

Mocniejszy jest Polestar 3: 544 KM wobec 272 KM, jakie ma Polestar 4. Różnica to 272 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.