Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3

Polestar 3 wygrywa 8 do 3

Największe różnice: Moc — Hyundai Ioniq 9 218 KM, Polestar 3 544 KM · 0–100 km/h — Hyundai Ioniq 9 9,4 s, Polestar 3 4,7 s · Ładowanie DC — Hyundai Ioniq 9 233 kW, Polestar 3 350 kW.

Hyundai Ioniq 9

Hyundai Ioniq 9 to elektryczny SUV w segmencie E, oferujący pojemność bagażnika 338 l oraz trzy warianty napędu o mocy od 218 KM do 428 KM.

Polestar 3

Polestar 3 to duży SUV z segmentu E w trzech wariantach: zasięg WLTP od 601 do 647 km, moc od 333 do 680 KM.

Profil na tle rynku: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Hyundai Ioniq 9 czy Polestar 3 — kto wygrywa w czym

Polestar 3 wygrywa 8 do 3

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmPolestar 3 +27 km
    Hyundai Ioniq 9
    620
    Polestar 3
    647
  • Bateria kWhHyundai Ioniq 9 +4,3 kWh
    Hyundai Ioniq 9
    110,3
    Polestar 3
    106
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −1,7 kWh/100 km
    Hyundai Ioniq 9
    17,3
    Polestar 3
    19
  • Moc KMPolestar 3 +326 KM
    Hyundai Ioniq 9
    218
    Polestar 3
    544
  • 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −4,7 s
    Hyundai Ioniq 9
    9,4
    Polestar 3
    4,7
  • Prędkość maks. km/hPolestar 3 +40 km/h
    Hyundai Ioniq 9
    190
    Polestar 3
    230
  • Ładowanie DC kWPolestar 3 +117 kW
    Hyundai Ioniq 9
    233
    Polestar 3
    350
  • Ładowanie AC kWPolestar 3 +0,5 kW
    Hyundai Ioniq 9
    10,5
    Polestar 3
    11
  • Ładowanie ↓ minPolestar 3 −2 min
    Hyundai Ioniq 9
    24
    Polestar 3
    22
  • Masa ↓ kgHyundai Ioniq 9 −20 kg
    Hyundai Ioniq 9
    2470
    Polestar 3
    2490
  • Bagażnik lPolestar 3 +146 l
    Hyundai Ioniq 9
    338
    Polestar 3
    484

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Kluczowe parametry Hyundai Ioniq 9
Long Range RWD
Polestar 3
Dual Motor
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP620 km647 kmPolestar +27 km
Bateria110,3 kWh106 kWhHyundai +4,3 kWh
Zużycie ↓17,3 kWh/100 km19 kWh/100 kmHyundai −1,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC233 kW350 kWPolestar +117 kW
Ładowanie AC10,5 kW11 kWPolestar +0,5 kW
Ładowanie 10–80% ↓24 min22 minPolestar −2 min
Zasięg na minutę ładowania18,1 km/min20,6 km/minPolestar +2,5 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc218 KM544 KMPolestar +326 KM
0–100 km/h ↓9,4 s4,7 sPolestar −4,7 s
Prędkość maks.190 km/h230 km/hPolestar +40 km/h
NapędRWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2470 kg2490 kgHyundai −20 kg
Bagażnik338 l484 lPolestar +146 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Hyundai
Długość5060 mm4900 mmHyundai +160 mm
Szerokość1980 mm——
Wysokość1790 mm1622 mmHyundai +168 mm
Rozstaw osi3130 mm2985 mmHyundai +145 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Hyundai Ioniq 9

Koszt na 100 km5,19
Miesięcznie65
Rocznie779

Polestar 3

Koszt na 100 km5,7
Miesięcznie71
Rocznie855

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Hyundai Ioniq 9

Polestar 3

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Hyundai Ioniq 9 czy Polestar 3?

Dalej jedzie Polestar 3: 647 km WLTP wobec 620 km, jakie podaje Hyundai Ioniq 9. Różnica to 27 km.

Dlaczego Hyundai Ioniq 9 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Polestar 3?

Hyundai Ioniq 9 wozi 110,3 kWh i przejeżdża 620 km, a Polestar 3 z baterią 106 kWh — 647 km. Decyduje zużycie energii: 17,3 wobec 19 kWh/100 km.

Czym różni się napęd Hyundai Ioniq 9 i Polestar 3?

Hyundai Ioniq 9 ma napęd RWD i 218 KM. Polestar 3 ma AWD i 544 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Hyundai Ioniq 9 — jego bateria 110,3 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Polestar 3 z baterią 106 kWh tej funkcji nie ma.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.