Leapmotor C10 vs Xpeng G6
Xpeng G6 wygrywa 5 do 4
Największe różnice: Ładowanie DC — Leapmotor C10 180 kW, Xpeng G6 451 kW · Bagażnik — Leapmotor C10 435 l, Xpeng G6 571 l · Prędkość maks. — Leapmotor C10 190 km/h, Xpeng G6 202 km/h.
Leapmotor C10
Leapmotor C10 to SUV z segmentu D w trzech wariantach: zasięg WLTP od 420 do 510 km, moc od 218 do 571 KM.
Xpeng G6
Xpeng G6 to crossover w segmencie D oferujący trzy warianty napędu oraz szybkie ładowanie DC do 451 kW.
Profil na tle rynku: Leapmotor C10 vs Xpeng G6
Leapmotor C10Design Long Range RWD (81,9 kWh)
Xpeng G6Long Range RWD
Leapmotor C10 czy Xpeng G6 — kto wygrywa w czym
Xpeng G6 wygrywa 5 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmXpeng G6 +15 km
- Bateria kWhLeapmotor C10 +1,9 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmXpeng G6 −0,5 kWh/100 km
- Moc KMLeapmotor C10 +3 KM
- 0–100 km/h ↓ sLeapmotor C10 −0,1 s
- Prędkość maks. km/hXpeng G6 +12 km/h
- Ładowanie DC kWXpeng G6 +271 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Masa ↓ kgLeapmotor C10 −85 kg
- Bagażnik lXpeng G6 +136 l
Dane techniczne: Leapmotor C10 vs Xpeng G6
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Leapmotor C10Design Long Range RWD (81,9 kWh) | Xpeng G6Long Range RWD | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 510 km | 525 km | Xpeng +15 km |
| Bateria | 81,9 kWh | 80 kWh | Leapmotor +1,9 kWh |
| Zużycie ↓ | 18 kWh/100 km | 17,5 kWh/100 km | Xpeng −0,5 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 180 kW | 451 kW | Xpeng +271 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie ⚠ | 22 min 30–80% | 12 min 10–80% | 10 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 11,6 km/min | 30,6 km/min | Xpeng +19 km/min |
| Napięcie | 800 V | 800 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 299 KM | 296 KM | Leapmotor +3 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 6,7 s | Leapmotor −0,1 s |
| Prędkość maks. | 190 km/h | 202 km/h | Xpeng +12 km/h |
| Napęd | RWD | RWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2030 kg | 2115 kg | Leapmotor −85 kg |
| Bagażnik | 435 l | 571 l | Xpeng +136 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4739 mm | 4758 mm | Xpeng +19 mm |
| Szerokość | 1900 mm | 1920 mm | Xpeng +20 mm |
| Wysokość | 1680 mm | 1650 mm | Leapmotor +30 mm |
| Rozstaw osi | 2825 mm | 2890 mm | Xpeng +65 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Leapmotor C10
Xpeng G6
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Leapmotor C10
Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment D
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Leapmotor C10 czy Xpeng G6?
Dalej jedzie Xpeng G6: 525 km WLTP wobec 510 km, jakie podaje Leapmotor C10. Różnica to 15 km.
Dlaczego Leapmotor C10 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Xpeng G6?
Leapmotor C10 wozi 81,9 kWh i przejeżdża 510 km, a Xpeng G6 z baterią 80 kWh — 525 km. Decyduje zużycie energii: 18 wobec 17,5 kWh/100 km.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Xpeng G6: 571 l wobec 435 l w Leapmotor C10. Różnica to 136 l.
Który ładuje się szybciej?
Leapmotor C10 przyjmuje do 180 kW mocy stałoprądowej, Xpeng G6 — do 451 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.





