Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Lancia Gamma wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Toyota C-HR+ 11 kW · Bateria — Lancia Gamma 97,2 kWh, Toyota C-HR+ 72 kWh · Bagażnik — Lancia Gamma 560 l, Toyota C-HR+ 416 l.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Toyota C-HR+

Toyota C-HR+ to crossover z segmentu C w trzech wariantach: zasięg WLTP od 458 do 606 km, moc od 167 do 343 KM.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Toyota C-HR+ — kto wygrywa w czym

Lancia Gamma wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +135 km
    Lancia Gamma
    741
    Toyota C-HR+
    606
  • Bateria kWhLancia Gamma +25,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Toyota C-HR+
    72
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmToyota C-HR+ −2,8 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Toyota C-HR+
    13,4
  • Moc KMLancia Gamma +21 KM
    Lancia Gamma
    245
    Toyota C-HR+
    224
  • 0–100 km/h ↓ sToyota C-HR+ −0,4 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Toyota C-HR+
    7,4
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +30 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Toyota C-HR+
    160
  • Ładowanie DC kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Toyota C-HR+
    150
  • Ładowanie AC kWToyota C-HR+ +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Toyota C-HR+
    11
  • Masa ↓ kgToyota C-HR+ −245 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Toyota C-HR+
    1890
  • Bagażnik lLancia Gamma +144 l
    Lancia Gamma
    560
    Toyota C-HR+
    416

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Toyota C-HR+

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Toyota C-HR+
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Toyota C-HR+
77 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km606 kmLancia +135 km
Bateria97,2 kWh72 kWhLancia +25,2 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km13,4 kWh/100 kmToyota −2,8 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW150 kWLancia +10 kW
Ładowanie AC7 kW11 kWToyota +4 kW
Ładowanie ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min15,2 km/minLancia +1,3 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc245 KM224 KMLancia +21 KM
0–100 km/h ↓7,8 s7,4 sToyota −0,4 s
Prędkość maks.190 km/h160 km/hLancia +30 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓2135 kg1890 kgToyota −245 kg
Bagażnik560 l416 lLancia +144 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4672 mm4520 mmLancia +152 mm
Szerokość1898 mm1870 mmLancia +28 mm
Wysokość1664 mm1595 mmLancia +69 mm
Rozstaw osi2791 mm2750 mmLancia +41 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Toyota C-HR+

Koszt na 100 km4,02
Miesięcznie50
Rocznie603

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Toyota C-HR+

Inne porównania w tej klasie: Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Toyota C-HR+?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 606 km, jakie podaje Toyota C-HR+. Różnica to 135 km.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 416 l w Toyota C-HR+. Różnica to 144 l.

Który ładuje się szybciej?

Lancia Gamma przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Toyota C-HR+ — do 150 kW.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Toyota C-HR+: 13,4 kWh/100 km wobec 16,2 kWh/100 km w Lancia Gamma. Przy 15000 km rocznie to różnica 420 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.