Jeep Compass vs Lancia Gamma

Lancia Gamma wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Ładowanie AC — Jeep Compass 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Zasięg WLTP — Jeep Compass 674 km, Lancia Gamma 741 km · Zużycie — Jeep Compass 17,8 kWh/100 km, Lancia Gamma 16,2 kWh/100 km.

Jeep Compass

Jeep Compass to SUV z segmentu C w trzech wariantach elektrycznych: zasięg WLTP od 500 do 674 km, moc od 213 do 375 KM.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Profil na tle rynku: Jeep Compass vs Lancia Gamma

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Jeep Compass czy Lancia Gamma — kto wygrywa w czym

Lancia Gamma wygrywa 8 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +67 km
    Jeep Compass
    674
    Lancia Gamma
    741
  • Bateria kWhLancia Gamma +0,9 kWh
    Jeep Compass
    96,3
    Lancia Gamma
    97,2
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
    Jeep Compass
    17,8
    Lancia Gamma
    16,2
  • Moc KMLancia Gamma +14 KM
    Jeep Compass
    231
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,5 s
    Jeep Compass
    8,3
    Lancia Gamma
    7,8
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
    Jeep Compass
    180
    Lancia Gamma
    190
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Jeep Compass
    160
    Lancia Gamma
    160
  • Ładowanie AC kWJeep Compass +4 kW
    Jeep Compass
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Jeep Compass
    27
    Lancia Gamma
    27
  • Masa ↓ kgLancia Gamma −25 kg
    Jeep Compass
    2160
    Lancia Gamma
    2135
  • Bagażnik lLancia Gamma +10 l
    Jeep Compass
    550
    Lancia Gamma
    560

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Jeep Compass vs Lancia Gamma

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Jeep Compass vs Lancia Gamma
Kluczowe parametry Jeep Compass
Long Range FWD (96,3 kWh)
Lancia Gamma
Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP674 km741 kmLancia +67 km
Bateria96,3 kWh97,2 kWhLancia +0,9 kWh
Zużycie ↓17,8 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmLancia −1,6 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW160 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW7 kWJeep +4 kW
Ładowanie 20–80% ↓27 min27 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania15 km/min16,5 km/minLancia +1,5 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc231 KM245 KMLancia +14 KM
0–100 km/h ↓8,3 s7,8 sLancia −0,5 s
Prędkość maks.180 km/h190 km/hLancia +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓2160 kg2135 kgLancia −25 kg
Bagażnik550 l560 lLancia +10 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Lancia
Długość4548 mm4672 mmLancia +124 mm
Szerokość1936 mm1898 mmJeep +38 mm
Wysokość1657 mm1664 mmLancia +7 mm
Rozstaw osi2795 mm2791 mmJeep +4 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Jeep Compass

Koszt na 100 km5,34
Miesięcznie67
Rocznie801

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Jeep Compass

Lancia Gamma

Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Jeep Compass czy Lancia Gamma?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 674 km, jakie podaje Jeep Compass. Różnica to 67 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Lancia Gamma — jego bateria 97,2 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Jeep Compass z baterią 96,3 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Jeep Compass przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Lancia Gamma — do 160 kW. Ładowanie od 20 do 80% zajmuje odpowiednio 27 i 27 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Lancia Gamma: 16,2 kWh/100 km wobec 17,8 kWh/100 km w Jeep Compass. Przy 15000 km rocznie to różnica 240 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.