Lancia Gamma vs Škoda Elroq

Škoda Elroq wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Škoda Elroq 11 kW · Zasięg WLTP — Lancia Gamma 741 km, Škoda Elroq 576 km · Bateria — Lancia Gamma 97,2 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Škoda Elroq

Škoda Elroq to elektryczny SUV segmentu C z napędem RWD lub AWD: 190–340 KM, do 576 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 165 kW.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Škoda Elroq

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Škoda Elroq — kto wygrywa w czym

Škoda Elroq wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +165 km
    Lancia Gamma
    741
    Škoda Elroq
    576
  • Bateria kWhLancia Gamma +20,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Škoda Elroq
    77
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,7 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Škoda Elroq
    15,5
  • Moc KMŠkoda Elroq +54 KM
    Lancia Gamma
    245
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,6 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Škoda Elroq
    6,2
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Škoda Elroq
    180
  • Ładowanie DC kWŠkoda Elroq +5 kW
    Lancia Gamma
    160
    Škoda Elroq
    165
  • Ładowanie AC kWŠkoda Elroq +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Škoda Elroq
    11
  • Masa ↓ kgŠkoda Elroq −3 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Škoda Elroq
    2132
  • Bagażnik lLancia Gamma +90 l
    Lancia Gamma
    560
    Škoda Elroq
    470

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Škoda Elroq

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Škoda Elroq
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Škoda Elroq
85x
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km576 kmLancia +165 km
Bateria97,2 kWh77 kWhLancia +20,2 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −0,7 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW165 kWŠkoda +5 kW
Ładowanie AC7 kW11 kWŠkoda +4 kW
Ładowanie ⚠27 min 20–80%29 min 10–80%2 min
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min13,9 km/minLancia +2,6 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc245 KM299 KMŠkoda +54 KM
0–100 km/h ↓7,8 s6,2 sŠkoda −1,6 s
Prędkość maks.190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
NapędFWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2135 kg2132 kgŠkoda −3 kg
Bagażnik560 l470 lLancia +90 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4672 mm4488 mmLancia +184 mm
Szerokość1898 mm1884 mmLancia +14 mm
Wysokość1664 mm1620 mmLancia +44 mm
Rozstaw osi2791 mm2766 mmLancia +25 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Škoda Elroq

Koszt na 100 km4,65
Miesięcznie58
Rocznie697

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Škoda Elroq

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Škoda Elroq?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 576 km, jakie podaje Škoda Elroq. Różnica to 165 km.

Czym różni się napęd Lancia Gamma i Škoda Elroq?

Lancia Gamma ma napęd FWD i 245 KM. Škoda Elroq ma AWD i 299 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 470 l w Škoda Elroq. Różnica to 90 l.

Który ładuje się szybciej?

Lancia Gamma przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Škoda Elroq — do 165 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.