Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Lancia Gamma wygrywa 8 do 1

Największe różnice: Ładowanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Peugeot E-3008 11 kW · Prędkość maks. — Lancia Gamma 190 km/h, Peugeot E-3008 170 km/h · 0–100 km/h — Lancia Gamma 7,8 s, Peugeot E-3008 8,7 s.

Lancia Gamma

Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 to SUV z segmentu C, w roczniku 2026 w trzech wariantach: zasięg WLTP od 497 do 698 km, moc od 213 do 325 KM.

Profil na tle rynku: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma czy Peugeot E-3008 — kto wygrywa w czym

Lancia Gamma wygrywa 8 do 1

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Gamma +43 km
    Lancia Gamma
    741
    Peugeot E-3008
    698
  • Bateria kWhLancia Gamma +0,3 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Peugeot E-3008
    96,9
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,9 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Peugeot E-3008
    17,1
  • Moc KMLancia Gamma +14 KM
    Lancia Gamma
    245
    Peugeot E-3008
    231
  • 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,9 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Peugeot E-3008
    8,7
  • Prędkość maks. km/hLancia Gamma +20 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Peugeot E-3008
    170
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Lancia Gamma
    160
    Peugeot E-3008
    160
  • Ładowanie AC kWPeugeot E-3008 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Peugeot E-3008
    11
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Lancia Gamma
    27
    Peugeot E-3008
    27
  • Masa ↓ kgLancia Gamma −31 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Peugeot E-3008
    2166
  • Bagażnik lLancia Gamma +40 l
    Lancia Gamma
    560
    Peugeot E-3008
    520

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Lancia Gamma vs Peugeot E-3008
Kluczowe parametry Lancia Gamma
Long Range
Peugeot E-3008
230 Long Range
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP741 km698 kmLancia +43 km
Bateria97,2 kWh96,9 kWhLancia +0,3 kWh
Zużycie ↓16,2 kWh/100 km17,1 kWh/100 kmLancia −0,9 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC160 kW160 kWBez różnicy
Ładowanie AC7 kW11 kWPeugeot +4 kW
Ładowanie 20–80% ↓27 min27 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania16,5 km/min15,5 km/minLancia +1 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc245 KM231 KMLancia +14 KM
0–100 km/h ↓7,8 s8,7 sLancia −0,9 s
Prędkość maks.190 km/h170 km/hLancia +20 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓2135 kg2166 kgLancia −31 kg
Bagażnik560 l520 lLancia +40 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość4672 mm4542 mmLancia +130 mm
Szerokość1898 mm1895 mmLancia +3 mm
Wysokość1664 mm1641 mmLancia +23 mm
Rozstaw osi2791 mm2739 mmLancia +52 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Lancia Gamma

Koszt na 100 km4,86
Miesięcznie61
Rocznie729

Peugeot E-3008

Koszt na 100 km5,13
Miesięcznie64
Rocznie770

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Lancia Gamma

Peugeot E-3008

Inne porównania w tej klasie: Crossover / SUV, segment C

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Lancia Gamma czy Peugeot E-3008?

Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 698 km, jakie podaje Peugeot E-3008. Różnica to 43 km.

Który ładuje się szybciej?

Lancia Gamma przyjmuje do 160 kW mocy stałoprądowej, Peugeot E-3008 — do 160 kW. Ładowanie od 20 do 80% zajmuje odpowiednio 27 i 27 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Lancia Gamma: 16,2 kWh/100 km wobec 17,1 kWh/100 km w Peugeot E-3008. Przy 15000 km rocznie to różnica 135 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.