Genesis G80 Electrified vs Porsche Taycan
Porsche Taycan wygrywa 10 do 0
Największe różnice: Ładowanie DC — Genesis G80 Electrified 187 kW, Porsche Taycan 320 kW · Ładowanie 10–80% — Genesis G80 Electrified 25 min, Porsche Taycan 18 min · Zasięg WLTP — Genesis G80 Electrified 570 km, Porsche Taycan 700 km.
Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified to sedan z segmentu E: w roczniku 2026 bateria 94,5 kWh, zasięg WLTP 570 km i moc 370 KM z napędem AWD.
Porsche Taycan
Porsche Taycan to sedan z segmentu E: w roczniku 2027 w 11 wersjach, zasięg WLTP od 555 do 700 km, moc od 408 do 789 KM i ładowanie DC do 320 kW.
Profil na tle rynku: Genesis G80 Electrified vs Porsche Taycan
Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh- Porsche TaycanPerformance Battery Plus · rocznik 2027
Genesis G80 Electrified czy Porsche Taycan — kto wygrywa w czym
Porsche Taycan wygrywa 10 do 0
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmPorsche Taycan +130 km
- Bateria kWhPorsche Taycan +2,5 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmPorsche Taycan −1,7 kWh/100 km
- Moc KMPorsche Taycan +65 KM
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan −0,3 s
- Prędkość maks. km/hPorsche Taycan +5 km/h
- Ładowanie DC kWPorsche Taycan +133 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minPorsche Taycan −7 min
- Masa ↓ kgPorsche Taycan −240 kg
- Bagażnik lPorsche Taycan +73 l
Dane techniczne: Genesis G80 Electrified vs Porsche Taycan
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh | Porsche Taycan Performance Battery Plus · rocznik 2027 | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 570 km | 700 km | Porsche +130 km |
| Bateria | 94,5 kWh | 97 kWh | Porsche +2,5 kWh |
| Zużycie ↓ | 18,1 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km | Porsche −1,7 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 187 kW | 320 kW | Porsche +133 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 25 min | 18 min | Porsche −7 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 16 km/min | 27,2 km/min | Porsche +11,2 km/min |
| Napięcie | 800 V | 800 V | Bez różnicy |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 370 KM | 435 KM | Porsche +65 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 5,1 s | 4,8 s | Porsche −0,3 s |
| Prędkość maks. | 225 km/h | 230 km/h | Porsche +5 km/h |
| Napęd | AWD | RWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2410 kg | 2170 kg | Porsche −240 kg |
| Bagażnik | 334 l | 407 l | Porsche +73 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Nie | tylko Genesis |
| Długość | 5135 mm | 4963 mm | Genesis +172 mm |
| Szerokość | — | 1966 mm | — |
| Wysokość | 1480 mm | 1379 mm | Genesis +101 mm |
| Rozstaw osi | 3140 mm | 2900 mm | Genesis +240 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Genesis G80 Electrified
Porsche Taycan
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Genesis G80 Electrified
Porsche Taycan
Inne porównania w tej klasie: Sedan, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Genesis G80 Electrified czy Porsche Taycan?
Dalej jedzie Porsche Taycan: 700 km WLTP wobec 570 km, jakie podaje Genesis G80 Electrified. Różnica to 130 km.
Czym różni się napęd Genesis G80 Electrified i Porsche Taycan?
Genesis G80 Electrified ma napęd AWD i 370 KM. Porsche Taycan ma RWD i 435 KM.
Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?
Tylko Genesis G80 Electrified — jego bateria 94,5 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Porsche Taycan z baterią 97 kWh tej funkcji nie ma.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Porsche Taycan: 407 l wobec 334 l w Genesis G80 Electrified. Różnica to 73 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.





