Porsche Taycan vs Volvo ES90

Volvo ES90 wygrywa 6 do 4

Największe różnice: Moc — Porsche Taycan 435 KM, Volvo ES90 680 KM · Prędkość maks. — Porsche Taycan 230 km/h, Volvo ES90 180 km/h · Ładowanie 10–80% — Porsche Taycan 18 min, Volvo ES90 22 min.

Porsche Taycan

Porsche Taycan to sedan z segmentu E: w roczniku 2027 w 11 wersjach, zasięg WLTP od 555 do 700 km, moc od 408 do 789 KM i ładowanie DC do 320 kW.

Volvo ES90

Volvo ES90 to elektryczny sedan z segmentu E, oferujący trzy warianty napędu o zasięgach WLTP sięgających do 702 km.

Profil na tle rynku: Porsche Taycan vs Volvo ES90

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Porsche Taycan czy Volvo ES90 — kto wygrywa w czym

Volvo ES90 wygrywa 6 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmVolvo ES90 +2 km
    Porsche Taycan
    700
    Volvo ES90
    702
  • Bateria kWhVolvo ES90 +9 kWh
    Porsche Taycan
    97
    Volvo ES90
    106
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmPorsche Taycan −0,3 kWh/100 km
    Porsche Taycan
    16,4
    Volvo ES90
    16,7
  • Moc KMVolvo ES90 +245 KM
    Porsche Taycan
    435
    Volvo ES90
    680
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo ES90 −0,8 s
    Porsche Taycan
    4,8
    Volvo ES90
    4
  • Prędkość maks. km/hPorsche Taycan +50 km/h
    Porsche Taycan
    230
    Volvo ES90
    180
  • Ładowanie DC kWVolvo ES90 +30 kW
    Porsche Taycan
    320
    Volvo ES90
    350
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Porsche Taycan
    11
    Volvo ES90
    11
  • Ładowanie ↓ minPorsche Taycan −4 min
    Porsche Taycan
    18
    Volvo ES90
    22
  • Masa ↓ kgPorsche Taycan −365 kg
    Porsche Taycan
    2170
    Volvo ES90
    2535
  • Bagażnik lVolvo ES90 +35 l
    Porsche Taycan
    407
    Volvo ES90
    442

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Porsche Taycan vs Volvo ES90

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Porsche Taycan vs Volvo ES90
Kluczowe parametry Porsche Taycan
Performance Battery Plus · rocznik 2027
Volvo ES90
Twin Motor Performance
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP700 km702 kmVolvo +2 km
Bateria97 kWh106 kWhVolvo +9 kWh
Zużycie ↓16,4 kWh/100 km16,7 kWh/100 kmPorsche −0,3 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC320 kW350 kWVolvo +30 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓18 min22 minPorsche −4 min
Zasięg na minutę ładowania27,2 km/min22,3 km/minPorsche +4,9 km/min
Napięcie800 V800 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc435 KM680 KMVolvo +245 KM
0–100 km/h ↓4,8 s4 sVolvo −0,8 s
Prędkość maks.230 km/h180 km/hPorsche +50 km/h
NapędRWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓2170 kg2535 kgPorsche −365 kg
Bagażnik407 l442 lVolvo +35 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Volvo
Długość4963 mm5000 mmVolvo +37 mm
Szerokość1966 mm1942 mmPorsche +24 mm
Wysokość1379 mm1549 mmVolvo +170 mm
Rozstaw osi2900 mm3102 mmVolvo +202 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Porsche Taycan

Koszt na 100 km4,92
Miesięcznie61
Rocznie738

Volvo ES90

Koszt na 100 km5,01
Miesięcznie63
Rocznie752

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Porsche Taycan

Volvo ES90

Inne porównania w tej klasie: Sedan, segment E

Częste pytania o to porównanie

Czym różni się napęd Porsche Taycan i Volvo ES90?

Porsche Taycan ma napęd RWD i 435 KM. Volvo ES90 ma AWD i 680 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Volvo ES90 — jego bateria 106 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Porsche Taycan z baterią 97 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Porsche Taycan czy Volvo ES90?

Mocniejszy jest Volvo ES90: 680 KM wobec 435 KM, jakie ma Porsche Taycan. Różnica to 245 KM.

Który ładuje się szybciej?

Porsche Taycan przyjmuje do 320 kW mocy stałoprądowej, Volvo ES90 — do 350 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 18 i 22 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.