Porsche Taycan

Dostępne w Polsce
Długość
4963 mm
Wysokość
1379 mm
Rozstaw osi
2900 mm
559–700 km
Zasięg WLTP
82,3–97 kWh
Bateria
270–320 kW
Ładowanie DC

Oceń to autoDodaj swój pomiar

Porsche Taycan to sedan z segmentu E: w roczniku 2027 w 11 wersjach, zasięg WLTP od 555 do 700 km, moc od 408 do 789 KM i ładowanie DC do 320 kW.

Porsche Taycan to elektryczny sedan z segmentu E. W roczniku 2027 jest oferowany w 11 zestawach osiągów, z baterią 82,3 kWh albo 97 kWh. Zasięg WLTP wynosi od 555 km do 700 km, zależnie od baterii i napędu. Bagażnik ma od 326 l do 407 l.

Dwie wersje mają napęd na tylną oś (RWD), a pozostałe napęd na obie osie (AWD). Moc wynosi od 408 KM do 789 KM, prędkość maksymalna od 230 km/h do 305 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa od 2,2 s do 4,8 s.

Ładowanie prądem stałym (DC) przyjmuje 270 kW przy mniejszej baterii i 320 kW przy większej. Od 10% do 80% trwa to we wszystkich wersjach 18 minut.

Czym różnią się warianty

482,3
4 Performance Battery Plus97 Najlepsza wartość
4S Performance Battery82,3
4S Performance Battery Plus97 Najlepsza wartość
GTS97 Najlepsza wartość
Performance Battery82,3
Performance Battery Plus · rocznik 202797 Najlepsza wartość
Turbo97 Najlepsza wartość
Turbo GT97 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)97 Najlepsza wartość
4560
4 Performance Battery Plus644
4S Performance Battery560
4S Performance Battery Plus645
GTS637
Performance Battery609
Performance Battery Plus · rocznik 2027700 Najlepsza wartość
Turbo637
Turbo GT559
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)678
4408
4 Performance Battery Plus435
4S Performance Battery462
4S Performance Battery Plus517
GTS605
Performance Battery408
Performance Battery Plus · rocznik 2027435
Turbo707
Turbo GT789 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)435
4270
4 Performance Battery Plus320 Najlepsza wartość
4S Performance Battery270
4S Performance Battery Plus320 Najlepsza wartość
GTS320 Najlepsza wartość
Performance Battery270
Performance Battery Plus · rocznik 2027320 Najlepsza wartość
Turbo320 Najlepsza wartość
Turbo GT320 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)320 Najlepsza wartość
411
4 Performance Battery Plus11
4S Performance Battery11
4S Performance Battery Plus11
GTS22 Najlepsza wartość
Performance Battery11
Performance Battery Plus · rocznik 202711
Turbo11
Turbo GT11
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)11
0–100 km/h (s, mniej=lepiej)
44,6
4 Performance Battery Plus4,6
4S Performance Battery3,7
4S Performance Battery Plus3,7
GTS3,3
Performance Battery4,8
Performance Battery Plus · rocznik 20274,8
Turbo2,7
Turbo GT2,3 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)4,8
Prędkość maks. (km/h)
4230
4 Performance Battery Plus230
4S Performance Battery250
4S Performance Battery Plus250
GTS250
Performance Battery230
Performance Battery Plus · rocznik 2027230
Turbo260
Turbo GT290 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)230
Masa (kg, mniej=lepiej)
42170
4 Performance Battery Plus2250
4S Performance Battery2170
4S Performance Battery Plus2250
GTS2285
Performance Battery2090 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 20272170
Turbo2290
Turbo GT2290
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)2170
Bagażnik (l)
4407 Najlepsza wartość
4 Performance Battery Plus407 Najlepsza wartość
4S Performance Battery407 Najlepsza wartość
4S Performance Battery Plus407 Najlepsza wartość
GTS366
Performance Battery407 Najlepsza wartość
Performance Battery Plus · rocznik 2027407 Najlepsza wartość
Turbo366
Turbo GT326
Performance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni)407 Najlepsza wartość
4 · AWD4 Performance Battery Plus · AWD4S Performance Battery · AWD4S Performance Battery Plus · AWDGTS · AWDPerformance Battery · RWDPerformance Battery Plus · rocznik 2027 · RWDTurbo · AWDTurbo GT · AWDPerformance Battery Plus · rocznik 2024 (poprzedni) · RWD
Wspólne dla wszystkich wariantów
Wspólne dla wszystkich wariantów
Ładowanie 10–80%18 min

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.

Dokąd dojedziesz

  1. Warszawastart
  2. Lublin170 km
  3. Kraków300 km
  4. Berlin580 km
  5. Wiedeń700 km
  6. Budapeszt890 km

Zasięg WLTP 700 kmWariant o najkrótszym zasięgu 559 km

Najdalej w zasięgu: Wiedeń (700 km).

Zasięg według WLTP, czyli w idealnych warunkach. Zimą licz około 70% zasięgu WLTP. Odległości drogowe według OpenStreetMap.

Zasięg realny vs WLTP

WLTP mierzy się w laboratorium. Tu są pomiary kierowców — z zimy, z trasy, z miasta.

Nikt jeszcze nie zgłosił realnego zasięgu tego auta. Możesz być pierwszy.

Producent podaje 700 km. Ile przejeżdżasz naprawdę?

Pora roku
Typ jazdy

Pomiary są anonimowe — nie zbieramy danych osobowych ani komentarzy.

Oceny użytkowników

Brak ocen — oceń to auto jako pierwszy.

Oceń to auto

Twoja ocena

Oceny są anonimowe. Nie zbieramy komentarzy ani danych osobowych.

Kalkulator kosztu energii

Policz, ile kosztuje jazda tym autem. Podaj cenę energii i roczny przebieg.

Koszt na 100 km4,92
Miesięcznie61
Rocznie738

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Porównaj z rywalami w klasie

Podobne modele w tej klasie

Recenzje wideo

Najczęstsze pytania

Jaki zasięg ma Porsche Taycan?

Porsche Taycan ma zasięg do 559–700 km w cyklu WLTP.

Jaką baterię ma Porsche Taycan?

Pojemność baterii w Porsche Taycan to 82,3–97 kWh.

Ile mocy ma Porsche Taycan?

Porsche Taycan osiąga moc 408–789 KM.

Jak szybko ładuje się Porsche Taycan?

Porsche Taycan ładuje się prądem stałym (DC) z mocą do 320 kW, a naładowanie od 10 do 80% zajmuje około 18 min.

Jakim typem auta jest Porsche Taycan?

Porsche Taycan to Sedan segmentu E z napędem elektrycznym.

Czy Porsche Taycan jest dostępny w Polsce?

Tak, Porsche Taycan jest dostępny w Polsce.

Z jakimi autami porównać Porsche Taycan?

Najbliżsi rywale w tej samej klasie to Volvo ES90, Mercedes EQE, DS N°8, Tesla Model S, Tesla Model 3, Volkswagen ID.7 — porównanie parametrów znajdziesz w EVArenie.

Źródła danych