GAC Aion V vs Subaru Solterra

GAC Aion V wygrywa 6 do 5

Największe różnice: Ładowanie AC — GAC Aion V 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Moc — GAC Aion V 204 KM, Subaru Solterra 343 KM · 0–100 km/h — GAC Aion V 8 s, Subaru Solterra 5,1 s.

GAC Aion V

Elektryczny SUV segmentu D oferujący zasięg 510 km w cyklu WLTP oraz moc 204 KM.

Subaru Solterra

Subaru Solterra to SUV z segmentu D z napędem na obie osie, w roczniku 2026 z mocą 343 KM i zasięgiem WLTP 511 km.

Profil na tle rynku: GAC Aion V vs Subaru Solterra

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

GAC Aion V czy Subaru Solterra — kto wygrywa w czym

GAC Aion V wygrywa 6 do 5

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmSubaru Solterra +1 km
    GAC Aion V
    510
    Subaru Solterra
    511
  • Bateria kWhGAC Aion V +2,2 kWh
    GAC Aion V
    75,3
    Subaru Solterra
    73,1
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,4 kWh/100 km
    GAC Aion V
    16,7
    Subaru Solterra
    14,3
  • Moc KMSubaru Solterra +139 KM
    GAC Aion V
    204
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,9 s
    GAC Aion V
    8
    Subaru Solterra
    5,1
  • Prędkość maks. km/hGAC Aion V +20 km/h
    GAC Aion V
    180
    Subaru Solterra
    160
  • Ładowanie DC kWGAC Aion V +30 kW
    GAC Aion V
    180
    Subaru Solterra
    150
  • Ładowanie AC kWSubaru Solterra +11 kW
    GAC Aion V
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Ładowanie ↓ minGAC Aion V −4 min
    GAC Aion V
    24
    Subaru Solterra
    28
  • Masa ↓ kgGAC Aion V −307 kg
    GAC Aion V
    1810
    Subaru Solterra
    2117
  • Bagażnik lGAC Aion V +21 l
    GAC Aion V
    442
    Subaru Solterra
    421

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: GAC Aion V vs Subaru Solterra

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: GAC Aion V vs Subaru Solterra
Kluczowe parametry GAC Aion V
77 kWh
Subaru Solterra
AWD · rocznik 2026
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP510 km511 kmSubaru +1 km
Bateria75,3 kWh73,1 kWhGAC +2,2 kWh
Zużycie ↓16,7 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −2,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC180 kW150 kWGAC +30 kW
Ładowanie AC11 kW22 kWSubaru +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓24 min28 minGAC −4 min
Zasięg na minutę ładowania14,9 km/min12,8 km/minGAC +2,1 km/min
Napięcie400 V——
Osiągi i napęd
Moc204 KM343 KMSubaru +139 KM
0–100 km/h ↓8 s5,1 sSubaru −2,9 s
Prędkość maks.180 km/h160 km/hGAC +20 km/h
NapędFWDAWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1810 kg2117 kgGAC −307 kg
Bagażnik442 l421 lGAC +21 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko GAC
Długość4605 mm——
Szerokość1876 mm——
Wysokość1699 mm——
Rozstaw osi2775 mm——

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

GAC Aion V

Koszt na 100 km5,01
Miesięcznie63
Rocznie752

Subaru Solterra

Koszt na 100 km4,29
Miesięcznie54
Rocznie644

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

GAC Aion V

Subaru Solterra

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment D

Częste pytania o to porównanie

Dlaczego GAC Aion V ma większą baterię, a jedzie krócej niż Subaru Solterra?

GAC Aion V wozi 75,3 kWh i przejeżdża 510 km, a Subaru Solterra z baterią 73,1 kWh — 511 km. Decyduje zużycie energii: 16,7 wobec 14,3 kWh/100 km.

Czym różni się napęd GAC Aion V i Subaru Solterra?

GAC Aion V ma napęd FWD i 204 KM. Subaru Solterra ma AWD i 343 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko GAC Aion V — jego bateria 75,3 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Subaru Solterra z baterią 73,1 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — GAC Aion V czy Subaru Solterra?

Mocniejszy jest Subaru Solterra: 343 KM wobec 204 KM, jakie ma GAC Aion V. Różnica to 139 KM.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.