BYD Han vs Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified wygrywa 6 do 4
Największe różnice: Ładowanie 10–80% — BYD Han 48 min, Genesis G80 Electrified 25 min · Ładowanie DC — BYD Han 120 kW, Genesis G80 Electrified 187 kW · Moc — BYD Han 517 KM, Genesis G80 Electrified 370 KM.
BYD Han
Elektryczny sedan segmentu E o wysokich osiągach z napędem na obie osie i zasięgiem 521 km w cyklu WLTP.
Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified to sedan z segmentu E: w roczniku 2026 bateria 94,5 kWh, zasięg WLTP 570 km i moc 370 KM z napędem AWD.
Profil na tle rynku: BYD Han vs Genesis G80 Electrified
BYD HanAWD 85.4 kWh
Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh
BYD Han czy Genesis G80 Electrified — kto wygrywa w czym
Genesis G80 Electrified wygrywa 6 do 4
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmGenesis G80 Electrified +49 km
- Bateria kWhGenesis G80 Electrified +9,1 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmGenesis G80 Electrified −1,2 kWh/100 km
- Moc KMBYD Han +147 KM
- 0–100 km/h ↓ sBYD Han −1,2 s
- Prędkość maks. km/hGenesis G80 Electrified +45 km/h
- Ładowanie DC kWGenesis G80 Electrified +67 kW
- Ładowanie AC kWBez różnicy
- Ładowanie ↓ minGenesis G80 Electrified −23 min
- Masa ↓ kgBYD Han −210 kg
- Bagażnik lBYD Han +76 l
Dane techniczne: BYD Han vs Genesis G80 Electrified
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BYD HanAWD 85.4 kWh | Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 521 km | 570 km | Genesis +49 km |
| Bateria | 85,4 kWh | 94,5 kWh | Genesis +9,1 kWh |
| Zużycie ↓ | 19,3 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | Genesis −1,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 120 kW | 187 kW | Genesis +67 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez różnicy |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 48 min | 25 min | Genesis −23 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 7,6 km/min | 16 km/min | Genesis +8,4 km/min |
| Napięcie | 400 V | 800 V | Genesis +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 517 KM | 370 KM | BYD +147 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 3,9 s | 5,1 s | BYD −1,2 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 225 km/h | Genesis +45 km/h |
| Napęd | AWD | AWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2200 kg | 2410 kg | BYD −210 kg |
| Bagażnik | 410 l | 334 l | BYD +76 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4995 mm | 5135 mm | Genesis +140 mm |
| Szerokość | 1910 mm | — | — |
| Wysokość | 1495 mm | 1480 mm | BYD +15 mm |
| Rozstaw osi | 2920 mm | 3140 mm | Genesis +220 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BYD Han
Genesis G80 Electrified
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Genesis G80 Electrified
Inne porównania w tej klasie: Sedan, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BYD Han czy Genesis G80 Electrified?
Dalej jedzie Genesis G80 Electrified: 570 km WLTP wobec 521 km, jakie podaje BYD Han. Różnica to 49 km.
Który jest mocniejszy — BYD Han czy Genesis G80 Electrified?
Mocniejszy jest BYD Han: 517 KM wobec 370 KM, jakie ma Genesis G80 Electrified. Różnica to 147 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści BYD Han: 410 l wobec 334 l w Genesis G80 Electrified. Różnica to 76 l.
Który ładuje się szybciej?
BYD Han przyjmuje do 120 kW mocy stałoprądowej, Genesis G80 Electrified — do 187 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 48 i 25 min.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.

