BYD Atto 3 vs Lancia Gamma
Remis 5 do 5
Największe różnice: Ładowanie AC — BYD Atto 3 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Zasięg WLTP — BYD Atto 3 510 km, Lancia Gamma 741 km · 0–100 km/h — BYD Atto 3 5,5 s, Lancia Gamma 7,8 s.
BYD Atto 3
BYD Atto 3 to SUV w segmencie C oferujący trzy różne konfiguracje napędu, mocy i zasięgu WLTP.
Lancia Gamma
Lancia Gamma to elektryczny crossover segmentu C w trzech wersjach: zasięg WLTP od 543 do 741 km, moc od 230 do 350 KM i ładowanie DC 160 kW.
Profil na tle rynku: BYD Atto 3 vs Lancia Gamma
BYD Atto 3Design
Lancia GammaLong Range
BYD Atto 3 czy Lancia Gamma — kto wygrywa w czym
Remis 5 do 5
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmLancia Gamma +231 km
- Bateria kWhLancia Gamma +22,4 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,2 kWh/100 km
- Moc KMBYD Atto 3 +68 KM
- 0–100 km/h ↓ sBYD Atto 3 −2,3 s
- Prędkość maks. km/hLancia Gamma +10 km/h
- Ładowanie DC kWBYD Atto 3 +60 kW
- Ładowanie AC kWBYD Atto 3 +4 kW
- Masa ↓ kgBYD Atto 3 −255 kg
- Bagażnik lLancia Gamma +70 l
Dane techniczne: BYD Atto 3 vs Lancia Gamma
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BYD Atto 3Design | Lancia GammaLong Range | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 510 km | 741 km | Lancia +231 km |
| Bateria | 74,8 kWh | 97,2 kWh | Lancia +22,4 kWh |
| Zużycie ↓ | 16,4 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −0,2 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 220 kW | 160 kW | BYD +60 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 7 kW | BYD +4 kW |
| Ładowanie ⚠ | 25 min 10–80% | 27 min 20–80% | 2 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14,3 km/min | 16,5 km/min | Lancia +2,2 km/min |
| Napięcie | 800 V | 400 V | BYD +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 313 KM | 245 KM | BYD +68 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 5,5 s | 7,8 s | BYD −2,3 s |
| Prędkość maks. | 180 km/h | 190 km/h | Lancia +10 km/h |
| Napęd | RWD | FWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 1880 kg | 2135 kg | BYD −255 kg |
| Bagażnik | 490 l | 560 l | Lancia +70 l |
| V2L (zasilanie zewnętrzne) | Tak | Tak | — |
| Długość | 4455 mm | 4672 mm | Lancia +217 mm |
| Szerokość | 1875 mm | 1898 mm | Lancia +23 mm |
| Wysokość | 1615 mm | 1664 mm | Lancia +49 mm |
| Rozstaw osi | 2720 mm | 2791 mm | Lancia +71 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BYD Atto 3
Lancia Gamma
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
BYD Atto 3
Lancia Gamma
Inne porównania w tej klasie: SUV / Crossover, segment C
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BYD Atto 3 czy Lancia Gamma?
Dalej jedzie Lancia Gamma: 741 km WLTP wobec 510 km, jakie podaje BYD Atto 3. Różnica to 231 km.
Czym różni się napęd BYD Atto 3 i Lancia Gamma?
BYD Atto 3 ma napęd RWD i 313 KM. Lancia Gamma ma FWD i 245 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Lancia Gamma: 560 l wobec 490 l w BYD Atto 3. Różnica to 70 l.
Który ładuje się szybciej?
BYD Atto 3 przyjmuje do 220 kW mocy stałoprądowej, Lancia Gamma — do 160 kW.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.





