BMW iX5 vs Nio EL8

BMW iX5 wygrywa 7 do 4

Największe różnice: Bagażnik — BMW iX5 655 l, Nio EL8 265 l · Ładowanie AC — BMW iX5 22 kW, Nio EL8 11 kW · Ładowanie DC — BMW iX5 460 kW, Nio EL8 240 kW.

BMW iX5

BMW iX5 to elektryczny SUV segmentu E z napędem AWD: 578 KM, do 845 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 460 kW.

Nio EL8

Nio EL8 to elektryczny SUV segmentu E oferujący wysoką moc 653 KM oraz napęd na obie osie w dwóch konfiguracjach baterii.

Profil na tle rynku: BMW iX5 vs Nio EL8

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

BMW iX5 czy Nio EL8 — kto wygrywa w czym

BMW iX5 wygrywa 7 do 4

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmBMW iX5 +335 km
    BMW iX5
    845
    Nio EL8
    510
  • Bateria kWhBMW iX5 +41 kWh
    BMW iX5
    141
    Nio EL8
    100
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1,1 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Nio EL8
    21,2
  • Moc KMNio EL8 +75 KM
    BMW iX5
    578
    Nio EL8
    653
  • 0–100 km/h ↓ sNio EL8 −0,5 s
    BMW iX5
    4,6
    Nio EL8
    4,1
  • Prędkość maks. km/hBMW iX5 +10 km/h
    BMW iX5
    210
    Nio EL8
    200
  • Ładowanie DC kWBMW iX5 +220 kW
    BMW iX5
    460
    Nio EL8
    240
  • Ładowanie AC kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Nio EL8
    11
  • Ładowanie ↓ minNio EL8 −3 min
    BMW iX5
    23
    Nio EL8
    20
  • Masa ↓ kgNio EL8 −267 kg
    BMW iX5
    2825
    Nio EL8
    2558
  • Bagażnik lBMW iX5 +390 l
    BMW iX5
    655
    Nio EL8
    265

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: BMW iX5 vs Nio EL8

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: BMW iX5 vs Nio EL8
Kluczowe parametry BMW iX5
60 xDrive
Nio EL8
100 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP845 km510 kmBMW +335 km
Bateria141 kWh100 kWhBMW +41 kWh
Zużycie ↓20,1 kWh/100 km21,2 kWh/100 kmBMW −1,1 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC460 kW240 kWBMW +220 kW
Ładowanie AC22 kW11 kWBMW +11 kW
Ładowanie 10–80% ↓23 min20 minNio −3 min
Zasięg na minutę ładowania25,7 km/min17,9 km/minBMW +7,8 km/min
Napięcie800 V400 VBMW +400 V
Osiągi i napęd
Moc578 KM653 KMNio +75 KM
0–100 km/h ↓4,6 s4,1 sNio −0,5 s
Prędkość maks.210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
NapędAWDAWD—
Praktyczność
Masa ↓2825 kg2558 kgNio −267 kg
Bagażnik655 l265 lBMW +390 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)NieTaktylko Nio
Długość4994 mm5099 mmNio +105 mm
Szerokość2000 mm1989 mmBMW +11 mm
Wysokość1748 mm1750 mmNio +2 mm
Rozstaw osi3035 mm3070 mmNio +35 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

BMW iX5

Koszt na 100 km6,03
Miesięcznie75
Rocznie905

Nio EL8

Koszt na 100 km6,36
Miesięcznie79
Rocznie954

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

BMW iX5

Nio EL8

Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — BMW iX5 czy Nio EL8?

Dalej jedzie BMW iX5: 845 km WLTP wobec 510 km, jakie podaje Nio EL8. Różnica to 335 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Nio EL8 — jego bateria 100 kWh służy wtedy jako źródło prądu. BMW iX5 z baterią 141 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści BMW iX5: 655 l wobec 265 l w Nio EL8. Różnica to 390 l.

Który ładuje się szybciej?

BMW iX5 przyjmuje do 460 kW mocy stałoprądowej, Nio EL8 — do 240 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 23 i 20 min.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.