BMW iX vs BMW iX5
BMW iX5 wygrywa 9 do 1
Największe różnice: Ładowanie DC — BMW iX 195 kW, BMW iX5 460 kW · Ładowanie AC — BMW iX 11 kW, BMW iX5 22 kW · Ładowanie 10–80% — BMW iX 35 min, BMW iX5 23 min.
BMW iX
Elektryczny SUV segmentu E oferujący napęd na cztery koła oraz zasięgi WLTP sięgające do 701 km.
BMW iX5
BMW iX5 to elektryczny SUV segmentu E z napędem AWD: 578 KM, do 845 km zasięgu WLTP i ładowanie DC do 460 kW.
Profil na tle rynku: BMW iX vs BMW iX5
BMW iX czy BMW iX5 — kto wygrywa w czym
BMW iX5 wygrywa 9 do 1
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmBMW iX5 +144 km
- Bateria kWhBMW iX5 +31,9 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1,8 kWh/100 km
- Moc KMBMW iX5 +34 KM
- 0–100 km/h ↓ sBez różnicy
- Prędkość maks. km/hBMW iX5 +10 km/h
- Ładowanie DC kWBMW iX5 +265 kW
- Ładowanie AC kWBMW iX5 +11 kW
- Ładowanie ↓ minBMW iX5 −12 min
- Masa ↓ kgBMW iX −320 kg
- Bagażnik lBMW iX5 +155 l
Dane techniczne: BMW iX vs BMW iX5
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | BMW iXxDrive60 | BMW iX560 xDrive | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 701 km | 845 km | BMW +144 km |
| Bateria | 109,1 kWh | 141 kWh | BMW +31,9 kWh |
| Zużycie ↓ | 21,9 kWh/100 km | 20,1 kWh/100 km | BMW −1,8 kWh/100 km |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 195 kW | 460 kW | BMW +265 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | 22 kW | BMW +11 kW |
| Ładowanie 10–80% ↓ | 35 min | 23 min | BMW −12 min |
| Zasięg na minutę ładowania | 14 km/min | 25,7 km/min | BMW +11,7 km/min |
| Napięcie | 400 V | 800 V | BMW +400 V |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 544 KM | 578 KM | BMW +34 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 4,6 s | Bez różnicy |
| Prędkość maks. | 200 km/h | 210 km/h | BMW +10 km/h |
| Napęd | AWD | AWD | — |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | 2505 kg | 2825 kg | BMW −320 kg |
| Bagażnik | 500 l | 655 l | BMW +155 l |
| Długość | 4965 mm | 4994 mm | BMW +29 mm |
| Szerokość | 1970 mm | 2000 mm | BMW +30 mm |
| Wysokość | 1695 mm | 1748 mm | BMW +53 mm |
| Rozstaw osi | 3000 mm | 3035 mm | BMW +35 mm |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
BMW iX
BMW iX5
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Inne porównania w tej klasie: SUV, segment E
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — BMW iX czy BMW iX5?
Dalej jedzie BMW iX5: 845 km WLTP wobec 701 km, jakie podaje BMW iX. Różnica to 144 km.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści BMW iX5: 655 l wobec 500 l w BMW iX. Różnica to 155 l.
Który ładuje się szybciej?
BMW iX przyjmuje do 195 kW mocy stałoprądowej, BMW iX5 — do 460 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 35 i 23 min.
Który jest tańszy w eksploatacji?
Mniej prądu bierze BMW iX5: 20,1 kWh/100 km wobec 21,9 kWh/100 km w BMW iX. Przy 15000 km rocznie to różnica 270 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.



