Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Alpine A290 wygrywa 7 do 2

Największe różnice: Ładowanie AC — Alpine A290 11 kW, Lancia Ypsilon 7,4 kW · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Lancia Ypsilon 9 s · Moc — Alpine A290 180 KM, Lancia Ypsilon 156 KM.

Alpine A290

Alpine A290 to elektryczny hatchback segmentu B, oferujący dwa warianty napędu o mocy od 180 KM do 220 KM.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon to miejski hatchback segmentu B oferowany w dwóch konfiguracjach napędu elektrycznego o różnej mocy i charakterystyce osiągów.

Profil na tle rynku: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Alpine A290 czy Lancia Ypsilon — kto wygrywa w czym

Alpine A290 wygrywa 7 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLancia Ypsilon +45 km
    Alpine A290
    380
    Lancia Ypsilon
    425
  • Bateria kWhAlpine A290 +1 kWh
    Alpine A290
    52
    Lancia Ypsilon
    51
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −1,4 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Lancia Ypsilon
    14,4
  • Moc KMAlpine A290 +24 KM
    Alpine A290
    180
    Lancia Ypsilon
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −1,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Lancia Ypsilon
    9
  • Prędkość maks. km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Lancia Ypsilon
    150
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Alpine A290
    100
    Lancia Ypsilon
    100
  • Ładowanie AC kWAlpine A290 +3,6 kW
    Alpine A290
    11
    Lancia Ypsilon
    7,4
  • Masa ↓ kgAlpine A290 −78 kg
    Alpine A290
    1483
    Lancia Ypsilon
    1561
  • Bagażnik lAlpine A290 +17 l
    Alpine A290
    326
    Lancia Ypsilon
    309

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Kluczowe parametry Alpine A290
GT
Lancia Ypsilon
Electric
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP380 km425 kmLancia +45 km
Bateria52 kWh51 kWhAlpine +1 kWh
Zużycie ↓15,8 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmLancia −1,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW100 kWBez różnicy
Ładowanie AC11 kW7,4 kWAlpine +3,6 kW
Ładowanie ⚠30 min 15–80%28 min 10–80%2 min
Zasięg na minutę ładowania8,2 km/min10,6 km/minLancia +2,4 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc180 KM156 KMAlpine +24 KM
0–100 km/h ↓7,4 s9 sAlpine −1,6 s
Prędkość maks.160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1483 kg1561 kgAlpine −78 kg
Bagażnik326 l309 lAlpine +17 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Alpine
Długość3997 mm4080 mmLancia +83 mm
Szerokość1823 mm1768 mmAlpine +55 mm
Wysokość1512 mm1440 mmAlpine +72 mm
Rozstaw osi2534 mm2545 mmLancia +11 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Alpine A290

Koszt na 100 km4,74
Miesięcznie59
Rocznie711

Lancia Ypsilon

Koszt na 100 km4,32
Miesięcznie54
Rocznie648

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Alpine A290

Lancia Ypsilon

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Alpine A290 czy Lancia Ypsilon?

Dalej jedzie Lancia Ypsilon: 425 km WLTP wobec 380 km, jakie podaje Alpine A290. Różnica to 45 km.

Dlaczego Alpine A290 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Lancia Ypsilon?

Alpine A290 wozi 52 kWh i przejeżdża 380 km, a Lancia Ypsilon z baterią 51 kWh — 425 km. Decyduje zużycie energii: 15,8 wobec 14,4 kWh/100 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Alpine A290 — jego bateria 52 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Lancia Ypsilon z baterią 51 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Alpine A290 przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, Lancia Ypsilon — do 100 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.