Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf

Alpine A290 wygrywa 7 do 2

Największe różnice: Moc — Alpine A290 180 KM, BYD Dolphin Surf 88 KM · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, BYD Dolphin Surf 12,1 s · Bateria — Alpine A290 52 kWh, BYD Dolphin Surf 43,2 kWh.

Alpine A290

Alpine A290 to elektryczny hatchback segmentu B, oferujący dwa warianty napędu o mocy od 180 KM do 220 KM.

BYD Dolphin Surf

BYD Dolphin Surf to elektryczny hatchback segmentu B dostępny w trzech wariantach wyposażenia z napędem na przednią oś.

Profil na tle rynku: Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Alpine A290 czy BYD Dolphin Surf — kto wygrywa w czym

Alpine A290 wygrywa 7 do 2

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmAlpine A290 +58 km
    Alpine A290
    380
    BYD Dolphin Surf
    322
  • Bateria kWhAlpine A290 +8,8 kWh
    Alpine A290
    52
    BYD Dolphin Surf
    43,2
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmBYD Dolphin Surf −0,2 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    BYD Dolphin Surf
    15,6
  • Moc KMAlpine A290 +92 KM
    Alpine A290
    180
    BYD Dolphin Surf
    88
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −4,7 s
    Alpine A290
    7,4
    BYD Dolphin Surf
    12,1
  • Prędkość maks. km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    BYD Dolphin Surf
    150
  • Ładowanie DC kWAlpine A290 +15 kW
    Alpine A290
    100
    BYD Dolphin Surf
    85
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Alpine A290
    11
    BYD Dolphin Surf
    11
  • Masa ↓ kgBYD Dolphin Surf −113 kg
    Alpine A290
    1483
    BYD Dolphin Surf
    1370
  • Bagażnik lAlpine A290 +18 l
    Alpine A290
    326
    BYD Dolphin Surf
    308

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Alpine A290 vs BYD Dolphin Surf
Kluczowe parametry Alpine A290
GT
BYD Dolphin Surf
Boost 43.2 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP380 km322 kmAlpine +58 km
Bateria52 kWh43,2 kWhAlpine +8,8 kWh
Zużycie ↓15,8 kWh/100 km15,6 kWh/100 kmBYD −0,2 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC100 kW85 kWAlpine +15 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie ⚠30 min 15–80%30 min 10–80%Bez różnicy
Zasięg na minutę ładowania8,2 km/min7,5 km/minAlpine +0,7 km/min
Napięcie400 V400 VBez różnicy
Osiągi i napęd
Moc180 KM88 KMAlpine +92 KM
0–100 km/h ↓7,4 s12,1 sAlpine −4,7 s
Prędkość maks.160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1483 kg1370 kgBYD −113 kg
Bagażnik326 l308 lAlpine +18 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość3997 mm3990 mmAlpine +7 mm
Szerokość1823 mm1720 mmAlpine +103 mm
Wysokość1512 mm1590 mmBYD +78 mm
Rozstaw osi2534 mm2500 mmAlpine +34 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Alpine A290

Koszt na 100 km4,74
Miesięcznie59
Rocznie711

BYD Dolphin Surf

Koszt na 100 km4,68
Miesięcznie59
Rocznie702

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Alpine A290

BYD Dolphin Surf

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment B

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Alpine A290 czy BYD Dolphin Surf?

Dalej jedzie Alpine A290: 380 km WLTP wobec 322 km, jakie podaje BYD Dolphin Surf. Różnica to 58 km.

Który jest mocniejszy — Alpine A290 czy BYD Dolphin Surf?

Mocniejszy jest Alpine A290: 180 KM wobec 88 KM, jakie ma BYD Dolphin Surf. Różnica to 92 KM.

Który ładuje się szybciej?

Alpine A290 przyjmuje do 100 kW mocy stałoprądowej, BYD Dolphin Surf — do 85 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.