Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Smart #2 wygrywa 7 do 2

Największe różnice: Bateria — Renault Twingo E-Tech 27,5 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Ładowanie DC — Renault Twingo E-Tech 50 kW, Smart #2 65 kW · Bagażnik — Renault Twingo E-Tech 360 l, Smart #2 305 l.

Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech to miejski hatchback z segmentu A, oferujący zasięg 263 km oraz kompaktowe wymiary.

Smart #2

Smart #2 to dwuosobowe auto miejskie segmentu A: bateria 35,8 kWh, zasięg WLTP 290 km, moc 82 KM i ładowanie DC do 65 kW.

Profil na tle rynku: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Renault Twingo E-Tech czy Smart #2 — kto wygrywa w czym

Smart #2 wygrywa 7 do 2

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmSmart #2 +27 km
    Renault Twingo E-Tech
    263
    Smart #2
    290
  • Bateria kWhSmart #2 +8,3 kWh
    Renault Twingo E-Tech
    27,5
    Smart #2
    35,8
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −1,4 kWh/100 km
    Renault Twingo E-Tech
    12,2
    Smart #2
    13,6
  • Moc KMSmart #2 +2 KM
    Renault Twingo E-Tech
    80
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −0,5 s
    Renault Twingo E-Tech
    12,1
    Smart #2
    11,6
  • Prędkość maks. km/hSmart #2 +10 km/h
    Renault Twingo E-Tech
    130
    Smart #2
    140
  • Ładowanie DC kWSmart #2 +15 kW
    Renault Twingo E-Tech
    50
    Smart #2
    65
  • Ładowanie AC kWBez różnicy
    Renault Twingo E-Tech
    11
    Smart #2
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Renault Twingo E-Tech
    30
    Smart #2
    —
  • Masa ↓ kgSmart #2 −60 kg
    Renault Twingo E-Tech
    1200
    Smart #2
    1140
  • Bagażnik lRenault Twingo E-Tech +55 l
    Renault Twingo E-Tech
    360
    Smart #2
    305

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Renault Twingo E-Tech vs Smart #2
Kluczowe parametry Renault Twingo E-Tech
27.5 kWh
Smart #2
Pure+
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP263 km290 kmSmart +27 km
Bateria27,5 kWh35,8 kWhSmart +8,3 kWh
Zużycie ↓12,2 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmRenault −1,4 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC50 kW65 kWSmart +15 kW
Ładowanie AC11 kW11 kWBez różnicy
Ładowanie 10–80% ↓30 min——
Zasięg na minutę ładowania6,1 km/min——
Napięcie400 V——
Osiągi i napęd
Moc80 KM82 KMSmart +2 KM
0–100 km/h ↓12,1 s11,6 sSmart −0,5 s
Prędkość maks.130 km/h140 km/hSmart +10 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1200 kg1140 kgSmart −60 kg
Bagażnik360 l305 lRenault +55 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Renault
Długość3789 mm2746 mmRenault +1043 mm
Szerokość1720 mm1760 mmSmart +40 mm
Wysokość1495 mm1555 mmSmart +60 mm
Rozstaw osi2500 mm1875 mmRenault +625 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Renault Twingo E-Tech

Koszt na 100 km3,66
Miesięcznie46
Rocznie549

Smart #2

Koszt na 100 km4,08
Miesięcznie51
Rocznie612

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Renault Twingo E-Tech

Smart #2

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Renault Twingo E-Tech czy Smart #2?

Dalej jedzie Smart #2: 290 km WLTP wobec 263 km, jakie podaje Renault Twingo E-Tech. Różnica to 27 km.

Czym różni się napęd Renault Twingo E-Tech i Smart #2?

Renault Twingo E-Tech ma napęd FWD i 80 KM. Smart #2 ma RWD i 82 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Renault Twingo E-Tech — jego bateria 27,5 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Smart #2 z baterią 35,8 kWh tej funkcji nie ma.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Renault Twingo E-Tech: 360 l wobec 305 l w Smart #2. Różnica to 55 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.