Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech wygrywa 3 do 2

Największe różnice: Bagażnik — Dacia Spring 325 l, Renault Twingo E-Tech 360 l · Zasięg WLTP — Dacia Spring 250 km, Renault Twingo E-Tech 263 km · Zużycie — Dacia Spring 12,7 kWh/100 km, Renault Twingo E-Tech 12,2 kWh/100 km.

Dacia Spring

Dacia Spring drugiej generacji to miejski hatchback segmentu A z baterią 27,5 kWh, zasięgiem WLTP 250 km i mocą 82 KM.

Renault Twingo E-Tech

Renault Twingo E-Tech to miejski hatchback z segmentu A, oferujący zasięg 263 km oraz kompaktowe wymiary.

Profil na tle rynku: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Dacia Spring czy Renault Twingo E-Tech — kto wygrywa w czym

Renault Twingo E-Tech wygrywa 3 do 2

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmRenault Twingo E-Tech +13 km
    Dacia Spring
    250
    Renault Twingo E-Tech
    263
  • Bateria kWhBez różnicy
    Dacia Spring
    27,5
    Renault Twingo E-Tech
    27,5
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −0,5 kWh/100 km
    Dacia Spring
    12,7
    Renault Twingo E-Tech
    12,2
  • Moc KMDacia Spring +2 KM
    Dacia Spring
    82
    Renault Twingo E-Tech
    80
  • 0–100 km/h ↓ sBez różnicy
    Dacia Spring
    12,1
    Renault Twingo E-Tech
    12,1
  • Prędkość maks. km/hBez różnicy
    Dacia Spring
    130
    Renault Twingo E-Tech
    130
  • Ładowanie DC kWBez różnicy
    Dacia Spring
    50
    Renault Twingo E-Tech
    50
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Dacia Spring
    —
    Renault Twingo E-Tech
    11
  • Ładowanie ↓ minBez różnicy
    Dacia Spring
    30
    Renault Twingo E-Tech
    30
  • Masa ↓ kgDacia Spring −13 kg
    Dacia Spring
    1187
    Renault Twingo E-Tech
    1200
  • Bagażnik lRenault Twingo E-Tech +35 l
    Dacia Spring
    325
    Renault Twingo E-Tech
    360

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
Kluczowe parametry Dacia Spring
Electric 80
Renault Twingo E-Tech
27.5 kWh
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP250 km263 kmRenault +13 km
Bateria27,5 kWh27,5 kWhBez różnicy
Zużycie ↓12,7 kWh/100 km12,2 kWh/100 kmRenault −0,5 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC50 kW50 kWBez różnicy
Ładowanie AC—11 kW—
Ładowanie 10–80% ↓30 min30 minBez różnicy
Zasięg na minutę ładowania5,8 km/min6,1 km/minRenault +0,3 km/min
Napięcie—400 V—
Osiągi i napęd
Moc82 KM80 KMDacia +2 KM
0–100 km/h ↓12,1 s12,1 sBez różnicy
Prędkość maks.130 km/h130 km/hBez różnicy
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓1187 kg1200 kgDacia −13 kg
Bagażnik325 l360 lRenault +35 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakTak—
Długość3855 mm3789 mmDacia +66 mm
Szerokość1722 mm1720 mmDacia +2 mm
Wysokość1519 mm1495 mmDacia +24 mm
Rozstaw osi2492 mm2500 mmRenault +8 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Dacia Spring

Koszt na 100 km3,81
Miesięcznie48
Rocznie571

Renault Twingo E-Tech

Koszt na 100 km3,66
Miesięcznie46
Rocznie549

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Dacia Spring

Renault Twingo E-Tech

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Dacia Spring czy Renault Twingo E-Tech?

Dalej jedzie Renault Twingo E-Tech: 263 km WLTP wobec 250 km, jakie podaje Dacia Spring. Różnica to 13 km.

Który ładuje się szybciej?

Dacia Spring przyjmuje do 50 kW mocy stałoprądowej, Renault Twingo E-Tech — do 50 kW. Ładowanie od 10 do 80% zajmuje odpowiednio 30 i 30 min.

Który jest tańszy w eksploatacji?

Mniej prądu bierze Renault Twingo E-Tech: 12,2 kWh/100 km wobec 12,7 kWh/100 km w Dacia Spring. Przy 15000 km rocznie to różnica 75 kWh — koszt policzysz w kalkulatorze na tej stronie.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.