Dacia Spring vs Smart #2

Smart #2 wygrywa 6 do 2

Największe różnice: Bateria — Dacia Spring 27,5 kWh, Smart #2 35,8 kWh · Ładowanie DC — Dacia Spring 50 kW, Smart #2 65 kW · Zasięg WLTP — Dacia Spring 250 km, Smart #2 290 km.

Dacia Spring

Dacia Spring drugiej generacji to miejski hatchback segmentu A z baterią 27,5 kWh, zasięgiem WLTP 250 km i mocą 82 KM.

Smart #2

Smart #2 to dwuosobowe auto miejskie segmentu A: bateria 35,8 kWh, zasięg WLTP 290 km, moc 82 KM i ładowanie DC do 65 kW.

Profil na tle rynku: Dacia Spring vs Smart #2

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Dacia Spring czy Smart #2 — kto wygrywa w czym

Smart #2 wygrywa 6 do 2

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmSmart #2 +40 km
    Dacia Spring
    250
    Smart #2
    290
  • Bateria kWhSmart #2 +8,3 kWh
    Dacia Spring
    27,5
    Smart #2
    35,8
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmDacia Spring −0,9 kWh/100 km
    Dacia Spring
    12,7
    Smart #2
    13,6
  • Moc KMBez różnicy
    Dacia Spring
    82
    Smart #2
    82
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −0,5 s
    Dacia Spring
    12,1
    Smart #2
    11,6
  • Prędkość maks. km/hSmart #2 +10 km/h
    Dacia Spring
    130
    Smart #2
    140
  • Ładowanie DC kWSmart #2 +15 kW
    Dacia Spring
    50
    Smart #2
    65
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Dacia Spring
    —
    Smart #2
    11
  • Ładowanie ↓ minBrak danych
    Dacia Spring
    30
    Smart #2
    —
  • Masa ↓ kgSmart #2 −47 kg
    Dacia Spring
    1187
    Smart #2
    1140
  • Bagażnik lDacia Spring +20 l
    Dacia Spring
    325
    Smart #2
    305

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Dacia Spring vs Smart #2

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Dacia Spring vs Smart #2
Kluczowe parametry Dacia Spring
Electric 80
Smart #2
Pure+
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP250 km290 kmSmart +40 km
Bateria27,5 kWh35,8 kWhSmart +8,3 kWh
Zużycie ↓12,7 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmDacia −0,9 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC50 kW65 kWSmart +15 kW
Ładowanie AC—11 kW—
Ładowanie 10–80% ↓30 min——
Zasięg na minutę ładowania5,8 km/min——
Napięcie———
Osiągi i napęd
Moc82 KM82 KMBez różnicy
0–100 km/h ↓12,1 s11,6 sSmart −0,5 s
Prędkość maks.130 km/h140 km/hSmart +10 km/h
NapędFWDRWDinny typ
Praktyczność
Masa ↓1187 kg1140 kgSmart −47 kg
Bagażnik325 l305 lDacia +20 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Dacia
Długość3855 mm2746 mmDacia +1109 mm
Szerokość1722 mm1760 mmSmart +38 mm
Wysokość1519 mm1555 mmSmart +36 mm
Rozstaw osi2492 mm1875 mmDacia +617 mm

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Dacia Spring

Koszt na 100 km3,81
Miesięcznie48
Rocznie571

Smart #2

Koszt na 100 km4,08
Miesięcznie51
Rocznie612

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Dacia Spring

Smart #2

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Dacia Spring czy Smart #2?

Dalej jedzie Smart #2: 290 km WLTP wobec 250 km, jakie podaje Dacia Spring. Różnica to 40 km.

Czym różni się napęd Dacia Spring i Smart #2?

Dacia Spring ma napęd FWD i 82 KM. Smart #2 ma RWD i 82 KM.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Dacia Spring — jego bateria 27,5 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Smart #2 z baterią 35,8 kWh tej funkcji nie ma.

Który ładuje się szybciej?

Dacia Spring przyjmuje do 50 kW mocy stałoprądowej, Smart #2 — do 65 kW.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.