Leapmotor T03 vs Smart #2
Smart #2 wygrywa 5 do 2
Największe różnice: Bagażnik — Leapmotor T03 210 l, Smart #2 305 l · Ładowanie DC — Leapmotor T03 45 kW, Smart #2 65 kW · Moc — Leapmotor T03 95 KM, Smart #2 82 KM.
Leapmotor T03
Leapmotor T03 to miejski hatchback z segmentu A z baterią 37,3 kWh i zasięgiem WLTP 275 km w roczniku 2026.
Smart #2
Smart #2 to dwuosobowe auto miejskie segmentu A: bateria 35,8 kWh, zasięg WLTP 290 km, moc 82 KM i ładowanie DC do 65 kW.
Profil na tle rynku: Leapmotor T03 vs Smart #2
Leapmotor T03Electric · rocznik 2026
Smart #2Pure+
Leapmotor T03 czy Smart #2 — kto wygrywa w czym
Smart #2 wygrywa 5 do 2
Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.
Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.
- Zasięg WLTP kmSmart #2 +15 km
- Bateria kWhLeapmotor T03 +1,5 kWh
- Zużycie ↓ kWh/100 kmBez różnicy
- Moc KMLeapmotor T03 +13 KM
- 0–100 km/h ↓ sSmart #2 −1,1 s
- Prędkość maks. km/hSmart #2 +10 km/h
- Ładowanie DC kWSmart #2 +20 kW
- Ładowanie AC kWBrak danych
- Ładowanie ↓ minBrak danych
- Masa ↓ kgBrak danych
- Bagażnik lSmart #2 +95 l
Dane techniczne: Leapmotor T03 vs Smart #2
Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych
| Kluczowe parametry | Leapmotor T03Electric · rocznik 2026 | Smart #2Pure+ | Różnica |
|---|---|---|---|
| Zasięg i energia | |||
| Zasięg WLTP | 275 km | 290 km | Smart +15 km |
| Bateria | 37,3 kWh | 35,8 kWh | Leapmotor +1,5 kWh |
| Zużycie ↓ | 13,6 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Bez różnicy |
| Ładowanie | |||
| Ładowanie DC | 45 kW | 65 kW | Smart +20 kW |
| Ładowanie AC | — | 11 kW | — |
| Ładowanie 30–80% ↓ | 36 min | — | — |
| Zasięg na minutę ładowania | 3,8 km/min | — | — |
| Napięcie | — | — | — |
| Osiągi i napęd | |||
| Moc | 95 KM | 82 KM | Leapmotor +13 KM |
| 0–100 km/h ↓ | 12,7 s | 11,6 s | Smart −1,1 s |
| Prędkość maks. | 130 km/h | 140 km/h | Smart +10 km/h |
| Napęd | FWD | RWD | inny typ |
| Praktyczność | |||
| Masa ↓ | — | 1140 kg | — |
| Bagażnik | 210 l | 305 l | Smart +95 l |
| Długość | 3620 mm | 2746 mm | Leapmotor +874 mm |
| Szerokość | — | 1760 mm | — |
| Wysokość | — | 1555 mm | — |
| Rozstaw osi | — | 1875 mm | — |
Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.
Kalkulator kosztu energii
Leapmotor T03
Smart #2
Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.
Recenzje wideo obu modeli
Leapmotor T03
Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A
Częste pytania o to porównanie
Który ma większy zasięg — Leapmotor T03 czy Smart #2?
Dalej jedzie Smart #2: 290 km WLTP wobec 275 km, jakie podaje Leapmotor T03. Różnica to 15 km.
Dlaczego Leapmotor T03 ma większą baterię, a jedzie krócej niż Smart #2?
Leapmotor T03 wozi 37,3 kWh i przejeżdża 275 km, a Smart #2 z baterią 35,8 kWh — 290 km. Decyduje zużycie energii: 13,6 wobec 13,6 kWh/100 km.
Czym różni się napęd Leapmotor T03 i Smart #2?
Leapmotor T03 ma napęd FWD i 95 KM. Smart #2 ma RWD i 82 KM.
Który ma większy bagażnik?
Więcej mieści Smart #2: 305 l wobec 210 l w Leapmotor T03. Różnica to 95 l.
Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia
Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.
