Dacia Spring vs Leapmotor T03

Leapmotor T03 wygrywa 7 do 1

Największe różnice: Moc — Dacia Spring 45 KM, Leapmotor T03 95 KM · Ładowanie DC — Dacia Spring 30 kW, Leapmotor T03 45 kW · 0–100 km/h — Dacia Spring 19 s, Leapmotor T03 12,7 s.

Dacia Spring

Dacia Spring to miejski hatchback z segmentu A, w roczniku 2026 w dwóch wariantach mocy: 70 i 100 KM, z zasięgiem WLTP do 225 km.

Leapmotor T03

Leapmotor T03 to miejski hatchback z segmentu A z baterią 37,3 kWh i zasięgiem WLTP 275 km w roczniku 2026.

Profil na tle rynku: Dacia Spring vs Leapmotor T03

Zasięg WLTPBateriaMocŁadowanie DC0–100 km/h

Dacia Spring czy Leapmotor T03 — kto wygrywa w czym

Leapmotor T03 wygrywa 7 do 1

Wynik nie obejmuje metryk, dla których brakuje danych po jednej ze stron.

Kliknij wycinek koła, żeby zobaczyć tylko te metryki. Słupek pokazuje, gdzie auto stoi na tle całego katalogu.

  • Zasięg WLTP kmLeapmotor T03 +45 km
    Dacia Spring
    230
    Leapmotor T03
    275
  • Bateria kWhLeapmotor T03 +10,5 kWh
    Dacia Spring
    26,8
    Leapmotor T03
    37,3
  • Zużycie ↓ kWh/100 kmLeapmotor T03 −0,3 kWh/100 km
    Dacia Spring
    13,9
    Leapmotor T03
    13,6
  • Moc KMLeapmotor T03 +50 KM
    Dacia Spring
    45
    Leapmotor T03
    95
  • 0–100 km/h ↓ sLeapmotor T03 −6,3 s
    Dacia Spring
    19
    Leapmotor T03
    12,7
  • Prędkość maks. km/hLeapmotor T03 +5 km/h
    Dacia Spring
    125
    Leapmotor T03
    130
  • Ładowanie DC kWLeapmotor T03 +15 kW
    Dacia Spring
    30
    Leapmotor T03
    45
  • Ładowanie AC kWBrak danych
    Dacia Spring
    7
    Leapmotor T03
    —
  • Masa ↓ kgBrak danych
    Dacia Spring
    895
    Leapmotor T03
    —
  • Bagażnik lDacia Spring +80 l
    Dacia Spring
    290
    Leapmotor T03
    210

Dodaj trzecie auto

Dane techniczne: Dacia Spring vs Leapmotor T03

Pogrubienie i podkreślenie = lepsza wartość · ↓ = mniej znaczy lepiej · — = brak danych

Dane techniczne: Dacia Spring vs Leapmotor T03
Kluczowe parametry Dacia Spring
Electric 45
Leapmotor T03
Electric · rocznik 2026
Różnica
Zasięg i energia
Zasięg WLTP230 km275 kmLeapmotor +45 km
Bateria26,8 kWh37,3 kWhLeapmotor +10,5 kWh
Zużycie ↓13,9 kWh/100 km13,6 kWh/100 kmLeapmotor −0,3 kWh/100 km
Ładowanie
Ładowanie DC30 kW45 kWLeapmotor +15 kW
Ładowanie AC7 kW——
Ładowanie ⚠56 min 0–80%36 min 30–80%20 min
Zasięg na minutę ładowania3,3 km/min3,8 km/minLeapmotor +0,5 km/min
Napięcie400 V——
Osiągi i napęd
Moc45 KM95 KMLeapmotor +50 KM
0–100 km/h ↓19 s12,7 sLeapmotor −6,3 s
Prędkość maks.125 km/h130 km/hLeapmotor +5 km/h
NapędFWDFWD—
Praktyczność
Masa ↓895 kg——
Bagażnik290 l210 lDacia +80 l
V2L (zasilanie zewnętrzne)TakNietylko Dacia
Długość3701 mm3620 mmDacia +81 mm
Szerokość1583 mm——
Wysokość1489 mm——
Rozstaw osi2423 mm——

Lepsza wartość w wierszu jest pogrubiona i podkreślona kolorem auta. Metryki oznaczone ↓ — mniej znaczy lepiej. Wymiary pokazane bez wskazania zwycięzcy.

Kalkulator kosztu energii

Dacia Spring

Koszt na 100 km4,17
Miesięcznie52
Rocznie626

Leapmotor T03

Koszt na 100 km4,08
Miesięcznie51
Rocznie612

Kwoty w Twojej walucie — ceny podaj w walucie, której używasz.

Recenzje wideo obu modeli

Dacia Spring

Leapmotor T03

Inne porównania w tej klasie: Hatchback, segment A

Częste pytania o to porównanie

Który ma większy zasięg — Dacia Spring czy Leapmotor T03?

Dalej jedzie Leapmotor T03: 275 km WLTP wobec 230 km, jakie podaje Dacia Spring. Różnica to 45 km.

Który z nich zasili urządzenia z gniazdka (V2L)?

Tylko Dacia Spring — jego bateria 26,8 kWh służy wtedy jako źródło prądu. Leapmotor T03 z baterią 37,3 kWh tej funkcji nie ma.

Który jest mocniejszy — Dacia Spring czy Leapmotor T03?

Mocniejszy jest Leapmotor T03: 95 KM wobec 45 KM, jakie ma Dacia Spring. Różnica to 50 KM.

Który ma większy bagażnik?

Więcej mieści Dacia Spring: 290 l wobec 210 l w Leapmotor T03. Różnica to 80 l.

Dane techniczne pochodzą z oficjalnych materiałów producentów i staramy się je weryfikować, ale producent może zmienić specyfikację bez zapowiedzi, a pomyłki się zdarzają. Przed decyzją zakupową potwierdź parametry u sprzedawcy — nie ponosimy odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie tych danych. Pełne zastrzeżenia

Zasięg, zużycie i masę podajemy dla konfiguracji bazowej: producenci homologują je w widełkach zależnych od kół i wyposażenia (np. 533–592 km), a my bierzemy wariant najlżejszy, na najmniejszych felgach — czyli najkorzystniejszy. Ten sam model na większych kołach pojedzie krócej.